Francijā notiks piemiņas dievkalpojumi 13.novembra upuriem

Visā Francijā 27.novembrī notiks piemiņas dievkalpojumi tiem 130 cilvēkiem, kuri pirms divām nedēļām tika nonāvēti terora aktos Parīzē.

Francijas galvaspilsētā uz dievkalpojumu pulcēsies 1 000 cilvēku, tostarp terora aktos izdzīvojušie, upuru ģimenes un valsts augstākās amatpersonas, ziņo BBC.

Dievkalpojumā plānots noturēt arī klusuma brīdi un nolasīt visu bojā gājušo vārdus. Tikmēr Francijas prezidents Fransuā Olands (Francois Hollande) aicinājis iedzīvotājus visā valstī piemiņas brīdī «piedalīties, pie mājām izkarot zili balti sarkano karogu».

Francijas mediji vēsta, ka vismaz viena upura ģimene atteikusies no uzaicinājuma apmeklēt piemiņas dievkalpojumu Parīzē, jo uzskata, ka varas iestādes nav pietiekami rūpējušās par iedzīvotāju drošību pēc iepriekšējā skaļā terora akta – slepkavībām satīras žurnāla Charlie Hebdo redakcijā Parīzē šā gada 7.janvārī.

Kā vēstīts, 13.novembrī Francijas galvaspilsētā tika sarīkotas šaušanas un spridzināšanas Parīzes bāros un restorānos, kā arī koncertzālē un pie futbola stadiona. Miesas bojājumus uzbrukumos guvuši vairāk nekā 350 cilvēki.

Ref: 111.111.103.2947

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas