Francija pamazām atcels stingras karantīnas ierobežojumus

Francijā, kur kopš novembra sākuma ir spēkā stingrs karantīnas režīms ar iedzīvotāju pārvietošanās kontroli, valdība lēmusi sākt atcelt ierobežojumus ar nosacījumu, ka dienas jauno inficēto skaits valstī nepārsniedz 5 000, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Valstī ar 67 miljoniem iedzīvotāju 2020.gada otrās karantīnas ierobežojumi ir bargi. Iedzīvotājiem ir atļauts iziet no dzīvesvietas tikai, lai ietu uz darbu, pirktu pirmās nepieciešamības preces, saņemtu medicīnisko palīdzību vai sportotu vienu stundu dienā.

Katram, kurš dodas ārpus dzīvesvietas ir jānes līdzi rakstisks apstiprinājums, ar ko policijai attaisnot savu iziešanu no mājām.

Pulcēšanās ir aizliegta. Ir slēgtas tirdzniecības vietas, kur netirgo pirmās nepieciešamības preces, kā arī augstskolas, sporta zāles, ēdināšanas iestādes un bāri, taču skolas un bērnu dienas centri ir atvērti.

Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) otrdien, 24.novembrī, paziņojis, ka no šīs nedēļas nogales valdība sāks ierobežojumu atcelšanu, taču karantīnu nomainīs nakts komandantstunda. Vairums karantīnas ierobežojumu valdība plāno atcelt no 15.decembra, uz Ziemassvētku un Jaungada periodu. Paredzēts arī atbalsta finansējums otrajā karantīnā cietušiem uzņēmumiem.

Vienlaikus ierobežojumu atcelšanas iecere būs piesaistīta inficēšanās rādītājam, proti, ierobežojumi būs atceļami, ja dienā reģistrēto jauno inficēšanās gadījumu skaits nepārsniegs 5 000.

«Mums jādara viss, lai izvairītos no trešā [COVID-19 saslimstības] viļņa, jādara viss, lai izvairītos no trešās karantīnas,»

uzrunā televīzijā mudinājis Makrons.

Pandēmija Francijā šogad prasījusi 49 232 dzīvības, vēsta BBC un Eiropas Slimību kontroles un profilakses centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas