Francija: Pandēmija apliecina nepieciešamību palielināt ES pilnvaras

Pēc Francijas ierosinājuma sākts ES diskusiju cikls Eiropas Nākotne. Parīze caur to tiecas panākt ES pilnvaru palielināšanu un bloka lēmumu pieņemšanas procesu paātrināšanu, kas, pēc Francijas prezidenta teiktā, kļuvis nepieciešams, Eiropai cīnoties ar Covid-19 pandēmiju, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) sestdien, 9.maijā, piedalījies konferences Eiropas Nākotne atklāšanā, kas notikusi Eiropas Parlamenta ēkā Strasbūrā.

Galvenos aktuālās politikas lēmumus ES pieņem Eiropadomē, un tas notiek vai nu ar vienprātības vai arī kvalificētā balsu vairākuma palīdzību. Valstu valdībām, kuras Eiropadomē pārstāv premjerministri vai prezidenti, bieži vien ir pretēji viedokļi, tādēļ vienprātības panākšanai nepieciešams meklēt kompromisu ilgstošās diskusijās, kas savukārt prasa laiku un mazina iespējas strauji reaģēt uz aktuāliem notikumiem.

Lasiet arī: ES skeptiska par vakcīnu patenttiesību atcelšanu, bet gatava runāt

«Mums ir jāmācās no pandēmijas radītā satricinājuma,» aicinājis Francijas prezidents. «Mums ir jāpastiprina mūsu kopējās iespējas, jo par pienācīgiem atbildes pasākumiem mēs varam lemt Eiropas līmenī.»

Vienlaikus ar Makrona iestāšanos par ES iestāžu pilnvaru palielināšanu iepretim dalībvalstu suverēnajām tiesībām pašām regulēt norises dažādās jomās, 12 dalībvalstis izplatījušas aicinājumu «saglabāt [ES – BNN] iestāžu savstarpējo līdzsvaru, ieskaitot kompetenču sadalījumu», vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas