Francija pilngadību sasniegušos vedina pie kultūras ar 300 eiro pabalstu

Francija 18 gadu vecumu sasniegušiem jauniešiem piešķirs 300 eiro pabalstu, ko varēst izmantot kultūras iestāžu apmeklējumam vai grāmatu un pašdarbības mākslas materiālu iegādei, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pagājušajā nedēļā Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) ierunājis 30 sekundes garu uzrunu, kas publicēta vietnēs TikTok un Instagram, lai paziņotu par kultūras pabalsta programmas ieviešanu. «Izmantojiet to, dodieties uz lietotni Pass Culture, un izvēle ir jūsu rokās,» aicinājis prezidents.

Lasiet arī: Pulcēšanās bez maskām, kultūra un citas priekšrocības, kas plānotas vakcinētajiem

Programmas būtība ir tāda, ka, lejupielādējot minēto lietotni viedierīcē, astoņpadsmitgadnieks saņem 300 eiro, ko divu gadu laikā no reģistrēšanās brīža var izmantot muzeju, kinoteātru vai teātru apmeklējumam. Līdztekus naudas summu var izmantot arī, lai iegādātos grāmatas, vizuālās mākslas materiālus, kā arī lai apmaksātu dejas kursus vai citus ar mākslu un kultūru saistītus kursus tiešsaistē.

Francijā pagājušajā nedēļā tika atļauts strādāt kinoteātriem un muzejiem, taču pabalsts nav tieši saistīts ar nozaru atgūšanos Covid-19 krīzes. Makrons šādu programmu solīja īstenot, kad 2017.gadā kandidēja uz prezidenta amatu. Viņa pirmais termiņš amatā noslēgsies 2022.gada pirmajā pusē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas