Francija: Sankcijas pret Krieviju varētu atcelt

Francijas premjerministrs Manuels Valss

Sankcijas pret Krieviju varētu tikt atceltas, ja Maskava izpildīs savus solījumus panākt mieru Ukrainā. Tā 26.novembrī dienu pirms sarunām starp Francijas un Krievijas prezidentiem pieļāvusi Francijas valdība.

Laikā, kad spriedze starp Ukrainu un Krieviju mazinās militārā jomā, bet pastiprinās politiskā un ekonomiskā jomā, Francijas premjerministrs Manuels Valss (Manuel Valls) nācis klajā arī līdz šim skaidrāk pausto pieļāvumu, ka Eiropas Savienība varētu atcelt ceļošanas un finanšu ierobežojumus, kas ir spēkā pret virkni Krievijas amatpersonu, privātpersonu un uzņēmumu.

«Ceram, ka sankcijas pret Krieviju var tik atceltas, taču tai ir jāizpilda sava puse līgumam …, kam tā piekrita Minskas vienošanos ietvaros,» tā Francijas valdības vadītājs.

Tikmēr Ukraina un Krievija 25.novembrī paziņojušas, ka attiecīgi pārtrauks pirkt no Krievijas un pārtrauks pārdot Ukrainai dabasgāzi.

Kijeva trešdien arī paziņojusi, ka slēdz savu gaisa telpu Krievijas lidsabiedrību avioreisiem.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks skaidrojis, ka lidojumu aizliegums ieviests pamatoti, jo «Krievija var izmantot Ukrainas gaisa telpu provokāciju veidošanai».

Krievijas un Ukrainas attiecības kārtējo reizi saasinājušās pēc tam, kad Kijeva pārtraukusi preču piegādi Krievijas anektētajai Krimai, kas saskaras arī ar elektroapgādes tīkla sabotāžu.

BNN jau vēstīja, ka Gazprom izpilddirektors Aleksejs Millers 25.novembrī norādījis, ka pēdējā piegāde Ukrainai izsūtīta trešdienas rītā un ka tās netiks turpinātas, jo par tām nav samaksāts.

Krievija vien pirms diviem mēnešiem atsāka piegādāt gāzi Ukrainai pēc tam, kad abas valstis ar Eiropas Savienības starpniecību vienojās par piegāžu veikšanu līdz 2016.gada martam.

Ukrainas enerģētikas uzņēmuma Naftogaz vadītājs Andrijs Koboļevs savukārt paziņojis, ka Ukrainai gāzes pietiks neatkarīgi no Krievijas rīcības: «Spēsim šoziem un jebkuru citu ziemu apmierināt Ukrainas gāzes vajadzības no Eiropas puses. Gāzes tirgus dažādošana tiešām ir nesusi augļus».

Ziņu aģentūra Unian vēsta, ka elektroenerģijas piegāde Krimai varētu tikt atjaunota, ātrākais, 26.novembrī.

Ukrainas valsts energokoncerns Ukrenergo pavēstījis, ka Krimai elektrību piegādāt neļauj elektrolīnijas bojājumi, kas nodarīti ar artilērijas lādiņiem vai spridzekļiem.

Krievijai nav sauszemes robežas ar Krimu, kas aptuveni 70% elektroenerģijas saņem no Ukrainas. Krievija ir sākusi būvēt elektrolīniju uz anektēto pussalu, guldot kabeļus jūras gultnē, taču paies vēl vairāki gadi līdz Krievija Krimai kļūs par galveno elektrības piegādātāju.

Ref: 111.111.103.2947

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas