Francijā turpinoties protestiem, streiko kodolspēkstaciju darbinieki

Francijā turpinoties plašām protesta akcijām pret valdības virzītajām reformām nodarbinātības jomā, 26.maijā streiku uzsāk arī atomelektrostaciju darbinieki.

BBC citē Francijas AES darbinieku arodbiedrības CGT pausto, ka darbinieki no 16 valsts 19 kodolspēkstacijām vienojušies par dienu ilgu streiku. Francijā AES saražo 75% no valstī patērētās elektroenerģijas.

Šonedēļ jau vairākas dienas streiko arī naftas pārstrādes rūpnīcu darbinieki, kuri aizšķērsojuši ceļus uz rūpnīcām un degvielas krātuvēm. Policijai cenšoties protestētājus izklīdināt, ir izcēlušās sadursmes.

Francijas prezidents Fransuā Olands (François Hollande) 25.maijā paziņojis: «Tiks darīts viss, lai nodrošinātu, ka Francijas tauta un tautsaimniecība ir apgādāta».

Jaunais likumprojekts paredz, ka uzņēmums, sastopoties ar sarežģījumiem darbībā, var pamatoti atlaist darbiniekus, ja, piemēram, krītas tā pasūtījumu vai pārdošanas apjoms, vai arī radušies būtiski finansiāli zaudējumi.

Paredzēts arī samazināt virsstundu algas likmi, kāda līdz šim piemērota, ja nedēļā nostrādāts vairāk par darba nedēļu, proti, 35 stundām.

Likumprojekta pretinieki uzskata, ka reformas ļaus darba devējiem apiet darbinieku tiesības attiecībā uz atalgojumu, virsstundu darbu un atpūtas brīžiem.

Interneta petīcijā pret šīm reformām parakstījies vairāk nekā miljons iedzīvotāju, un, vēršoties pret tām, rīkoti masu streiki un ielās veselās mītiņu sērijās izgājuši kopumā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku.

Ref: 111.111.103.3563

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas