Francija uzliek Google un Facebook 210 miljonu eiro sodu par lietotāju izsekošanu

Francijas interneta vides uzraudzības iestāde noteikusi amerikāņu interneta lieluzņēmumiem Google un Meta (Facebook) naudas sodu kopā 210 miljonu eiro apmērā, to darbībā saskatot centienus neļaut savu pakalpojumu lietotājiem izvairīties no interneta pārlūkošanas izsekošanas, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ceturtdien, 6.janvārī, Francijas Nacionālā Informātikas un brīvību komisija paziņojusi, ka tīmekļa vietnes facebook.com, google.fr un youtube.com nepieļauj vienkāršu atteikšanos no sīkdatnēm. «Iespējai atteikties no sīkdatnēm vajadzētu būt tikpat vienkāršai kā piekrišanai tām,» norādījusi iestādes datu aizsardzības un sodu daļas vadītāja Karina Kīfere (Karin Kiefer).

Lasiet arī: Swedbank bijusī vadītāja apsūdzēta saistībā ar Igaunijas naudas atmazgāšanas skandālu

Google saņēmis 150 miljonu eiro un Meta – 60 miljonu eiro sodu. Uzņēmumiem arī prasīts trīs mēnešu laikā atvieglot veidu kā Francijas interneta lietotāji var atteikties no sīkdatnēm. Pretējā gadījumā tiem jārēķinās ar papildu naudassodu 100 000 eiro apmērā par katru nokavējuma dienu.

Reaģējot uz sodiem un būtiskajām prasībām, Google pārstāvis pavēstījis, ka uzņēmums apņemas turpināt mainīt savus pakalpojumus un sadarboties ar Francijas iestādi. Arī sociālā medija Facebook mātesuzņēmums Meta paudis gatavību uzlabot lietotājiem pieejamos sīkdatņu apstiprināšanas rīkus, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas