Francijā vēlas aizliegt nesankcionētas «dzelteno vestu» demonstrācijas

Francijā atkal pieņemoties spēkā vardarbīgām «dzelteno vestu» demonstrācijām, Francijas valdība paziņojusi par ieceri valstī aizliegt piedalīties demonstrācijās, kuru rīkošanai nav saņemta atļauja.

 

Kā otrdien, 8.janvārī, vēsta franču ziņu aģentūra AFP, pēc septiņām protesta akciju nedēļām, kas Parīzē un citās pilsētās atnesušas arī regulāru huligānismu un sadursmes ar policiju, Francijas premjerministrs Eduārs Filips (Edouard Philippe) norādījis, ka valdība ieviesīs «jaunu likumu, paredzot sodu tiem, kuri neievēro prasību pieteikt demonstrācijas, tiem, kuri piedalās neatļautās demonstrācijās, un tiem, kuri demonstrācijās ierodas ar aizsegtu seju».

 

«Dzelteno vestu» protesta kustība Francijā ir atkal pieņēmusies spēkā. Tā liecina sestdienas, 5.janvāra, notikumi Parīzē, kur gājienā devās aptuveni 50 000 cilvēku dzeltenās vestēs. Atkārtoti tika demolēti veikali un tuvējās sabiedriskās vietas, notika kautiņi ar policistiem.

 

Šobrīd protestētāju galvenās prasības ir panākt Francijas prezidenta Emanuela Makrona (Emmanuel Macron) atkāpšanos un lielāku tautas teikšanu nacionālajā likumdošanas varā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas