Francijas eksprezidentu Sarkozī tiesā par kukuļošanu

Bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī (Nicolas Sarkozy) stājies tiesas priekšā, jo ir apsūdzēts kukuļošanā un par tirgošanos ar ietekmi, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Tiesa Parīzē pirmdien, 24.novembrī, sāka prāvu pret Sarkozī, padarot viņu par pirmo prezidentu valsts vēsturē, kurš stājies tiesas priekšā. Krimināllietas būtība ir tāda, ka, pēc apsūdzības puses secinātā, Sarkozī un viņa advokāts Terī Ercogs (Thierry Herzog), iespējams, mēģinājuši piekukuļot tiesnesi Žilbēru Azibēru (Gilbert Azibert), lai pēdējais atklātu slepenu informāciju par citu izmeklēšanu, kas vērsta eksprezidentu.

Apmaiņā pret to Sarkozī tiek vainots, ka, iespējams, piedāvājis palīdzēt tiesnesim Azibēram iegūt izdevīgu amatu Francijas kūrorta reģionā Azūras krastā.

Trim apsūdzētajiem – Sarkozī, Ercogam un Azibēram – nu draud līdz desmit gadus ilgs cietumsods un naudassodi.

Francijas eksprezidents, kurš valsts galvas amatā atradās no 2007. līdz 2012.gadam, noliedz savu vainu šajā krimināllietā tāpat, kā to noliedzis virknē citu skaļu izmeklēšanu, kas vērstas pret viņu līdz šim.

«Man nav nodoma tikt apsūdzētam par lietām, ko neesmu darījis,» iepriekš novembrī medijam BFMTV sacījis Nikolā Sarkozī, kā viņa pausto citē The Guardian. «Es neesmu korumpēts, un tas, kas pret mani tiek vērsts ir skandāls, kas paliks [vēstures] annālēs. Patiesība nāks gaismā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!