Francijas policijā aizliedz ASV kārtībnieku izmantoto žņaugšanas tvērienu

Francijas iekšlietu ministrs Kristofs Kastanē

Francijā tiks aizliegts policisitiem sagrābt aizdomās turēto aiz kakla, tā pēc aizturētā Džordža Floida (George Floyd) nāves ASV un tam sekojušām protesta akcijām Francijā, pavēstījis franču iekšlietu ministrs Kristofs Kastanē (Christophe Castaner), vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Svētdien, 7.jūnijā, Parīzē un citās Francijas pilsētās pulcējās aptuveni 23 000 cilvēku, lai pieprasītu taisnu tiesu noziegumos, ko, pēc protestētāju domām, pastrādājuši policijas darbinieki. Floida nāve un tās uzjundītā protesta kustība ASV Francijā likusi atkārtoti pievērst uzmanību melnādainā franču jaunieša Adama Traores (Adama Traoré) nāvei policijā 2016.gadā.

Lasiet arī: ASV izvirza jaunas apsūdzības Floida nāvē iesaistītiem policistiem

Francijas policijas uzraudzības iestāde paziņojusi, ka 2019.gadā par policijas darbībām saņemtas vairāk nekā 1 400 sūdzības un vairāk nekā puse no tām – par vardarbību.

Reaģējot uz protestiem un sūdzībām, Kastanē pirmdien, 8.jūnijā, paziņoja, ka policijas izglītības iestādēs notiks atteikšanās no fiziskas ietekmēšanas metodes – kakla žņaugšanas tvēriena, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Šis no džudo aizgūtais paņēmiens paredz satvert cilvēku no aizmugures un turēt tā kaklu saspiestu elkonī salocītā rokā, samazinot gaisa un/vai asiņu pieplūdi galvai un ķermenim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas