Francijas prezidents vēlas nevakcinētiem maksimāli sarežģīt dzīvi

Francijai plānojot epidemioloģiskos ierobežojumus pret kovidu nevakcinētai iedzīvotāju daļai, prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) paziņojis, ka nodomājis iespējami lielā mērā liegt nepotētiem francūžiem piekļuvi sabiedriskām vietām, vēsta britu ziņu portāls BBC.

Otrdien, 4.janvārī, intervijā laikrakstam Le Parisien Makrons, kura ieņemtajam amatam ir arī plašas izpildvaras funkcijas, sacījis, ka nevēlas, lai iedzīvotāji pret slimību tiktu vakcinēti piespiedu kārtā. Vienlaikus viņš cerot pamudināt nogaidošos iedzīvotājus izlemt par labu vakcinācijai, iespējami lielā mērā liedzot viņiem piedalīties sabiedriskajā dzīvē.

«Mums vajag viņiem pateikt, ka no 15.janvāra jūs vairs nevarēsiet iet uz ēdināšanas iestādi. Jūs vairs nevarēsiet ieiet izdzert kafiju, jūs vairs nevarēsiet iet uz teātri. Jūs vairs nevarēsiet iet uz kino,» izteicies Francijas prezidents. Lai arī iecerētie epidemioloģiskie ierobežojumi ES mērogā nav nekas jauns un, piemēram, Baltijas valstīs ir spēkā jau ilgāku laiku, sašutumu Francijā izsaucis tieši Makrona izteiksmes veids un cīņas spars.

Lasiet arī: Covid-19 omikrona paveida izplatības dēļ ārkārtējo situāciju Latvijā pagarinās līdz februāra beigām

Francijas parlamentā jau divus vakarus pēc kārtas apturētas plenārsēdes, likumdevējiem no opozīcijas vēloties izteikties par prezidenta neiejūtīgo toni, kas pēc viena ietekmīga politiķa teiktā bijis «nepiedienīgs, bezatbildīgs un iepriekš izplānots». Vairāki Francijas parlamenta deputāti sacījuši, ka saistībā ar prezidenta paustajiem iecerēm saņēmuši draudus savai dzīvībai. Neraugoties uz kritiku, Makrona pieteiktais epidemioloģisko ierobežojumu kopums Francijas parlamentā varētu tikt pieņemts šajā nedēļā, ziņo BBC. Francijā līdz šim pret kovidu ir pilnībā vakcinējušies 73% visu iedzīvotāju, bet balstvakcīnas devu ir saņēmši 36%, vēsta ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas