Francijas prezidents zaudē vairākumu parlamentā

Francijas prezidents Emanuels Makrons

Francijas prezidenta Emanuela Makrona (Emmanuel Macron) partija Republika kustībā zaudējusi vienpartijas vairākumu Francijas parlamentā. Daļa tās deputātu nolēmuši izveidot jaunu politisko spēku, raksta britu raidorganizācija BBC.

Pēdējos mēnešos Makrona centriski liberālā partija Republika kustībā piedzīvojusi vairāku biedru aiziešanu, tādēļ uz deputātu grupu, kas atšķēlusies otrdien, 19.maijā, izdarīts sevišķi liels spiediens ar mērķi panākt tās palikšanu partijas sastāvā.

Deputāti tomēr aizgājuši un izveidojuši frakciju ar nosaukumu Ekoloģija, demokrātija, solidaritāte. Tai pievienojusies arī citi bijušie Makrona atbalstītāji, kuri atšķēlušies agrāk.

Frakcijas deklarētais mērķis ir koncentrēties uz ekoloģijas un sociālās nevienlīdzības problēmu risināšanu.

BBC vēsta, ka viens no jaunās parlamenta frakcijas līderiem ir Parīzes mēra kandidāts Sedriks Villani (Cedric Villani). Raidstacijai France Inter radio viņš skaidrojis: «Ir bijusi runa par nodevību un dumpiniekiem, tomēr šo devīto politisko grupu ir izveidojuši brīvi vīrieši un sievietes, kuri grib veltīt savu dvēseli un apziņu tam, lai aizstāvētu ekoloģiju, demokrātiju un solidaritāti.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas