Francijas valdība atbalsta nodarbinātības reformu, apejot parlamentu

Francijas prezidents Fransuā Olands (pa kreisi) un premjerministrs Manuels Valss (Manuel Valls) pēc 10.maija valdības sēdes

Francijas valdība atbalstījusi ārkārtas likumdošanas kārtību, lai prezidents varētu ieviest sabiedrību polarizējošas nodarbinātības reformas, apejot parlamenta balsojumu.

BBC vēsta, ka Francijas valdība 10.maija ārkārtas sēdē atbalstījusi attiecīga konstitūcijas panta izmantošanu, lai tiktu pieņemtas reformas, ko virza sabiedrībā nepopulārā prezidenta Fransuā Olanda (François Hollande) valdība.

Jaunais likumprojekts paredz, ka uzņēmums, sastopoties ar sarežģījumiem darbībā, var pamatoti atlaist darbiniekus, ja, piemēram, krītas tā pasūtījumu vai pārdošanas apjoms, vai arī radušies būtiski finansiāli zaudējumi.

Paredzēts arī samazināt virsstundu algas likmi, kāda līdz šim piemērota, ja nedēļā nostrādāts vairāk par darba nedēļu, proti, 35 stundām.

Likumprojekta pretinieki uzskata, ka reformas ļaus darba devējiem apiet darbinieku tiesības attiecībā uz atalgojumu, virsstundu darbu un atpūtas brīžiem.

Interneta petīcijā pret šīm reformām parakstījies vairāk nekā miljons iedzīvotāju, un vēršoties pret tām rīkoti masu streiki un ielās veselās mītiņu sērijās izgājuši kopumā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku.

Ref: 020/111.111.103.3473

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas