Frāzes, kuras nedrīkst teikt nevienam, bet tās lieto daudzi

Mēs bieži vien pasakām ko tādu, ko patiesībā nedomājam.

Taču, ir arī tādi gadījumi, kad mēs neapzināti aizskaram cilvēka jūtas, mēģinot atbalstīt kādu, taču galu galā, nostādot sevi visai neērtā situācijā.

Tas nav mans pienākums; man par to nemaksā

Šī ir visierastākā frāze, kas tiek attiecināta uz nevēlēšanos veikt kādu pienākumu. Būtu labāk teikt, „Man šodien ir daudz darāmā. Ko no tā visa man uzskatīt par prioritāti?”

Man nav laika ar tevi runāt; esmu aizņemts

Šādas atbildes parāda, ka esi slikti audzināts. Būtu krietni labāk teikt kaut ko šādu: „Man ļoti žēl, bet drīz sāksies svarīga sapulce, kurā man obligāti jāpiedalās. Sazvanīsimies un parunāsim par šo problēmu vēlāk” vai „Parunāsim par to pēc stundas, sākumā man kaut kas jāpaveic.”

Iespējams, ka tas izklausās stulbi, bet…

Šī frāze jau teikuma sākumā liek apšaubīt sniegtās informācijas lietderību.

Neapvainojies, bet…

Tas izklausās pēc brīdinājuma, ka teiksi kaut ko nepatīkamu. Šādā veidā tu liec sarunu biedram noprast, ka tu viņu aizvaino.

Tu uzvedies tāpat kā vienmēr! Cik tipiski!

Nevajadzētu cilvēkiem uzlikt zīmogus. Tā vietā, lai izteiktu frāzes, kas radīs konfliktu, pamēģini izmantot sekojošus teikumus: „Mani kaitina tas, ka tu atkal izlietnē esi atstājis nenomazgātus traukus. Ko mēs varam darīt, lai šādas situācijas  neatkārtotos?” Iesaistot teikumā vietniekvārdu „es” tu pievērs uzmanību savām emocijām, neaizvainojot otru cilvēku. Šādā veidā cilvēki noteikti vēlēsies nedarīt lietas, kas tevi kaitina.

Ja tu mani mīlētu, tad tu…

Izsakot šo frāzi tu ne tikai centies manipulēt ar otru cilvēku emocionālā līmenī, bet arī liec manīt, ka tev nav patīkama šī cilvēka attieksme, Labāk būtu sacīt, „Es justos labāk, ja mēs varētu…”

Tu esi pārāk laba viņam; es priecājos, ka atbrīvojies no viņas

Tā vietā vienkārši pasaki: „Man ļoti žēl”- tas vienmēr tiks uztverts daudz pozitīvāk un parādīs, ka esi līdzjūtīgāks pret šo cilvēku.

Avots: brightside.me

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas