G7 valstis vienojas stimulēt koronavīrusa piebremzēto ekonomiku

Eiropas Centrālās bankas prezidente

ES un G7 lielvalstu finanšu ministru sanāksmē panākta vienošanās par stimulēšanas pasākumiem, lai stiprinātu pasaules ekonomiku, kas cietusi plašā koronavīrusa uzliesmojumā, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Ievērojot piesardzības pasākumus, sanāksme otrdien, 3.martā, notikusi neklātienē, finanšu ministriem sazinoties ar video konferences zvana palīdzību, vēsta EurActiv.

Paziņojumā, kas publicēts pēc sanāksmes, G7 valstu – ASV, Francijas, Itālijas, Japānas, Kanādas, Lielbritānijas un Vācijas –, kā arī Eiropas Savienības pārstāvji norādījuši:

«Līdztekus centieniem izvērst plašākus veselības pakalpojumus, G7 finanšu ministri ir gatavi rīcībai, tostarp, kur vajadzīgs, fiskāliem pasākumiem, lai palīdzētu reaģēt uz vīrusu un atbalstīt ekonomiku šajā posmā,» rakstīts paziņojumā.

Pēc sanāksmes ASV Federālo rezervju banka vienīgā paziņoja, ka samazinās tās procentu likmes par pusi procentpunkta. Iepriekš gatavību veikt piemērotus un mērķtiecīgus pasākumus situācijā, kad koronavīrusa izplatība ietekmē ES ekonomiskās izaugsmes tendences, paudusi Eiropas Centrālās bankas prezidente Kristīne Lagarda (Christina Lagarde), raksta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas