G7 valstis vienotas par Krievijas sankcijām un darbu pret klimata pārmaiņām

Amerikas Savienoto Valstu un Francijas prezidenti, Japānas, Kanādas, Vācijas, Lielbritānijas un Itālijas premjerministri un vadošās Eiropas Savienības amatpersonas

G7 lielvalstu līderi, tiekoties Japānā, spējuši vienoties, ka 2016.gada gaitā būtu jāstājas spēkā Parīzes klimata pārmaiņu nolīgumam, savukārt sankcijām pret Krievijas amatpersonām un uzņēmējiem jāturpinās līdz Minskas nolīgumu izpildei.

«Sankciju ilgums ir skaidri piesaistīts Ukrainas suverenitātes ievērošanai un Minskas nolīgumu izpildei no Krievijas puses. Sankcijas var tikt samazinātas, kad Krievija izpildīs šīs apņemšanās,» minēts G7 galotņu sanāksmes pieņemtajā deklarācijā.

Amerikas Savienoto Valstu un Francijas prezidenti, Japānas, Kanādas, Vācijas, Lielbritānijas un Itālijas premjerministri un vadošās Eiropas Savienības amatpersonas arī vienojušās, ka ierobežojušos pasākumus pret Krieviju var pastiprināt, «ja tās rīcība to prasīs».

Attiecībā uz vēsturisko Parīzes vienošanos par klimata pārmaiņu mazināšanu, sākot no 2020.gada, ko pērn parakstīja 177 valstu pārstāvji, G7 valstu līderi vienojušies censties panākt, lai vienošanās stātos spēkā 2016.gada laikā, ziņo Reuters.

Ref: 111.111.103.3570

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas