Gada laikā valdība apņēmusies izstrādāt jaunas nodokļu politikas pamatnostādnes

Valdība apņēmusies līdz 2020.gada maijam izstrādāt jaunas nodokļu politikas pamatnostādnes, teikts Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās valdības rīcības plānā.

Dokumentā uzsvērts, ka valdība nodrošinās paredzamu nodokļu politiku, kas palīdz sasniegt valsts stratēģiskos mērķus un ir atbilstoša valsts fiskālajām vajadzībām.

«Aktīvi iesaistot sociālos un sadarbības partnerus, laikus izstrādāsim un apstiprināsim nākamās vidēja termiņa nodokļu politikas pamatnostādnes, veicinot valsts ekonomiskās un sociālās attīstības mērķu sasniegšanu,» teikts valdības rīcības plānā.

Plānots, ka līdz 2020.gada maijam tiks sagatavots izvērtējums par nodokļu politikas ietekmi uz dažādu ienākumu līmeņu iedzīvotāju grupām, lai identificētu, vai īstenotie pasākumi veicinājuši ienākumu nevienlīdzības samazināšanos. Tāpat paredzēts izstrādāt vidēja termiņa valsts nodokļu politikas pamatnostādnes.

Valdība apņēmusies turpināt nodokļu sloga pārnesi no darbaspēka nodokļiem uz netiešajiem nodokļiem, ceļot minimālo algu un tuvinot neapliekamo minimumu minimālajai algai, kā arī vienkāršojot darbaspēka nodokļu piemērošanu.

Dokumentā arī norādīts, ka tiks sniegti priekšlikumi par minimālās mēneša darba algas paaugstināšanas iespējām un minimālās mēneša darba algas apmēru vienlaikus ar nodokļu politikas pamatnostādņu izstrādi, bet ne vēlāk no 2021.gada.

Pirmdien, 15.aprīlī, valdības ārkārtas sēdē Kariņš paziņoja, ka valdības rīcības plāna izpildei ir nepieciešams miljards eiro, taču līdzekļu visām vajadzībām nav.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas