Gadu mijā gaidāms silts un mitrs laiks


Nedēļas sākumā virs Latvijas pastiprināsies neliels augsta spiediena atzars – līdz ar to debesis biežāk skaidrosies un neliels sniegs gaidāms vien vietām.

Debesīm skaidrojoties, gaiss nakts laikā Latvijas austrumu rajonos atdzisīs līdz pat -15…-18 grādiem, un arī jūras piekrastē gaisa temperatūra nebūs augstāka par -5…-7 grādiem pēc Celsija. Dienas laikā gaisa temperatūra nedaudz paaugstināsies, tomēr dienas vēl aizvien būs vēsas, prognozē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Otrdien pāri Skandināvijas ziemeļiem virzīsies plašs un aktīvs ciklons, un tā dienvidu mala noteiks laika apstākļus Latvijā. Vējš iegriezīsies no dienvidrietumiem, rietumiem un līdz ar to Latvijas teritorijā ieplūdīs siltākas un mitrākas gaisa masas.

Gada pēdējā dienā pāri Latvijai virzīsies atmosfēras fronte un visā Latvijā gaidāmi nokrišņi: sniegs, kas pāries slapjā sniegā un lietū. Gaisa temperatūra, sākot no ziemeļrietumu rajoniem, paaugstināsies: ja trešdienas naktī austrumos vēl gaidāmi -8…-12 grādiem, tad jau gadu mijā gaiss nebūs vēsāks par -1…+4 grādiem, savukārt dienā gaiss iesils līdz +1…+5 grādiem.

Silts un mitrs laiks saglabāsies arī 2015.gada pirmajās dienās. Naktī nelieli mīnusi gaidāmi vien Latvijas galējos austrumu rajonos, savukārt dienā visā teritorijā būs atkusnis. Jaunā gada pirmajās dienās gaidāmi brāzmaini dienvidrietumu, dienvidu vēji, kas jūras piekrastē sasniegs 15-19 m/s.

Ref: 102.000.102.8917

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas