Gadumijā sniegs un putenis pāries slapjā sniegā un lietū

Nestabili un mainīgi laika apstākļi Latvijā ir gaidāmi gan pēdējās šā gada dienās, gan arī pirmajās 2019.gada dienās, BNN noskaidroja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Gada pēdējās dienās Eiropas ziemeļu rajonus šķērsos vairākas zema spiediena ieplakas, nesot mākoņu un nokrišņu zonas arī pāri Latvijai, tomēr tās nebūs ļoti aktīvas – gaidāmi nelieli līdz mēreni nokrišņi (galvenokārt lietus un slapjš sniegs) un lēni vēji. Turklāt tās nesīs arī salīdzinoši siltas gaisa masas – teritorijas lielākajā daļā gan nakts, gan arī dienas laikā valdīs atkusnis, tikai valsts austrumu rajonos gaisa temperatūra dažubrīd pazemināsies nedaudz zem 0 grādiem. Šajos apstākļos gaidāma arī miglas veidošanās un apledojums uz ceļiem.

Bet gadumija nāks ar dinamiskiem un sarežģītiem laika apstākļiem – periodā no 31.decembra līdz 2.janvārim no Norvēģu jūras pāri Skandināvijas pussalai uz Igauniju un tālāk uz Krievijas rietumu rajoniem virzīsies aktīvs ciklons, kurš nesīs ļoti plašu mākoņu un nokrišņu zonu, kā arī būtisku vēja pastiprināšanos. 

Nokrišņu zona no ziemeļrietumiem Latvijas teritoriju sasniegs 31.decembrī vēl dienas laikā, bet gadumijas naktī tā šķērsos visu Latvijas teritoriju, nesot sniegu un puteni, kas pāries slapjā sniegā un pat lietū, iespējams arī sasalstošs lietus, bet 1.janvārī jau atkal snigs un putinās. Turklāt nokrišņi būs intensīvi, nesot arī būtisku sniega segas biezuma palielināšanos. Sākotnēji pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 15 m/s, bet 1.janvārī vējš iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem, pieņemsies spēkā un stiprākās vēja brāzmas gaidāmas naktī uz 2.janvāri, kad piekrastē to spēks gaidāms līdz 20-25 m/s. Vēl naktī uz 31.decembri gandrīz visā Latvijā, izņemot jūras piekrasti, piesals, bet jau gadumijas naktī no rietumiem Latvijā ieplūdīs siltās gaisa masas, pateicoties tām, 1.janvārī dienas laikā atkusnis jau atkal būs aptvēris visu Latvijas teritoriju, tomēr, vējiem iegriežoties no ziemeļiem, 2.janvārī atsāksies aukstā gaisa advekcija un temperatūras pazemināšanās.

Atlikušajās nākamā gada pirmās nedēļas darba dienās pieturēsies ziemeļu puses vēji, kas veicinās nokrišņu mākoņu veidošanos virs siltajiem Baltijas jūras un Rīgas līča ūdeņiem – turklāt pastiprināsies sals, līdz ar to gaidāms sniegs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas