Gaidāma ļoti silta nedēļa, taču ar nokrišņiem

Silta un saulaina ir iesākusies šī darba nedēļa, jo pirmdien pēcpusdienā gaiss valsts lielākajā daļā bija iesilis līdz +10…+17 grādiem, un vienīgi Kurzemē līča piekrastē, pateicoties austrumu puses vējam, kā arī mākoņu un miglas zonai pašos ziemeļu rajonos, gaiss bijis tikai +3…+7 grādus silts. Kopumā visa nedēļa Latvijā būs ievērojami siltāka nekā iepriekš šajā pavasarī piedzīvotie laika apstākļi.

Gaidāms, ka kādā no novērojumu stacijām arī turpmākajās dienās vēl tiks uzstādīts jauns konkrētās dienas siltuma rekords. Lai gan siltums nedēļas garumā nebūs vienmērīgs visā Latvijas teritorijā, arī tik saulainas dienas kā pirmdien nedēļas gaitā vairs nav gaidāmas, jo virs Latvijas turpmākajās dienās pastiprināsies ciklonu darbība un valsts teritoriju šķērsos atmosfēras frontes, nesot gan mākoņus, gan arī nokrišņus. Atbilstoši gaisa temperatūrai, tas būs lietus, sniega varbūtība ir ļoti zema, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Otrdien un trešdien siltās gaisa masas, pateicoties dienvidu, dienvidaustrumu vējiem, valdīs visā Latvijā, lai gan trešdien dienas laikā Latviju jau šķērsos lietus mākoņu zona, aiz kuras vējš iegriezīsies no rietumu puses un Latvijā ieplūdīs vēsākas gaisa masas. Tomēr nedēļas izskaņā no dienvidiem siltums atgriezīsies, vienīgi šajā gadījumā tas aptvers vien valsts dienvidaustrumu rajonus, kur pastāv iespēja, ka termometra stabiņš sasniegs pat +20 grādu atzīmi, citviet gan saglabāsies mākoņaini laika apstākļi un lietus, kā arī ziemeļu puse vējš, līdz ar to gaiss nebūs siltāks par +7…+12 grādiem. Negatīva gaisa temperatūra šajā nedēļā gaidāma vien naktī uz otrdienu valsts austrumu rajonos, bet turpmākajās naktīs vairs nepiesals.

Tomēr šī vēl nebūs stabila silto laika apstākļu iestāšanās mūsu reģionā – prognozes liecina, ka nākamās nedēļas vidū iespējama vēsu gaisa masu atgriešanās, un naktīs, vējam pierimstot un debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš no jauna atsevišķos rajonos var noslīdēt zem 0 grādu atzīmes.

Ref: 102.000.102.12329

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas