Gaidāma starptautiskā izgudrojumu izstāde Minox 2013

4.oktobrī un 5.oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) Latvijas Izgudrotāju dienas ietvaros notiks Starptautiskā izgudrojumu izstāde MINOX 2013, kurā apmeklētājiem tiks prezentēti vairāk nekā 60 augstskolu, institūtu, uzņēmumu, jauniešu izgudrojumi un dizainparaugi.

Izstādes darba laiks – 4.oktobrī no plkst. 11 līdz 18 un 5.oktobrī no plkst. 9 līdz 16, informē Latvijas Izgudrotāju biedrība.

Izstādē piedalīsies izgudrotāji no Latvijas augstskolām (RTU, Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Daugavpils Universitāte, Ventspils Augstskola) un pētniecības institūtiem (Elektronikas un datorzinātņu institūts, Latvijas Valsts koksnes un ķīmijas institūts), Igaunijas Izgudrotāju biedrība, jaunieši no Jūrmalas, Liepājas, Madonas, Rīgas, Tukuma, Ventspils, individuālie un uzņēmumu izgudrotāji.

Piektdien, 4.oktobrī, no plkst. 9 līdz 11 notiks Biznesa kontaktu programma, kurā 20 izgudrotāji tiksies ar uzņēmējiem, lai veicinātu izgudrojumu komercializāciju, plkst. 12 izstādes atklāšana, plkst. 12.30 Senioru ekspertu tīkla atvērta diskusija.

Sestdien, 5.oktobrī, plkst. 12 notiks Koka auto sacensību fināls, kura laikā tiek plānota Latvijas rekorda uzstādīšana. Plkst. 14 un plkst. 15 notiks apbalvošana attiecīgi jauniešiem un pieaugušajiem, kuru veikumu izvērtēs žūrija akadēmiķa Ivara Knēta vadībā.

Izstādes laikā būs atvērtas Kartona rotaļlietu un Robotikas darbnīcas, Koka laboratorija, kā arī būs iespēja piedalīties AS Latvenergo fizikas portāla Fizmix un RTU Studentu parlamenta organizētajos eksperimentos. Notiks arī dokumentālās filmas prezentācija par izgudrotāju Miervaldi Rozenbergu, kā arī būs iespēja skatīt filmu par miniatūro fotokameru MINOX. Pasākumu ietvaros portālā Letonika.lv izveidots speciāls konkurss Ko Tu zini par izgudrojumiem Latvijā?.

Svētdien, 6.oktobrī, Latvijas Izgudrotāju dienas dalībniekiem būs iespēja doties izbraucienā uz Zinātnes centru AHHAA (Tartu, Igaunijā), kā arī apmeklēt vienu no vecākajiem papīra ražošanas uzņēmumiem Eiropā SIA Papīrfabrika «Līgatne».

Savukārt divas nedēļas pēc izstādes dalībniekiem būs iespēja apmeklēt rūpnīcas Sakret, Rīgas Siltums un Avia Test.

Izgudrotāju diena Latvijā tiek atzīmēta 6.oktobrī. Šī diena Latvijas vēsturē ir ievērojama ar to, ka 1936.gada 6.oktobrī Latvijas izcilais izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts elektronisko fabriku (VEF) par miniatūrās spiegu fotokameras MINOX komercializāciju.

Izgudrotāju dienas mērķis ir popularizēt radošu darbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu tautsaimniecībā. No 2010.gada Izgudrotāju dienu laikā tiek rīkotas izstādes, kurās izgudrotāji, zinātnieki un jaunieši demonstrē savus izgudrojumus, to idejas un dizainparaugus plašākai sabiedrībai.

Latvijas Izgudrotāju dienu organizē biedrība CONNECT Latvija un Latvijas Izgudrotāju biedrība.

Ref:103.000.103.2068

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas