Gaidāms saulains un sauss laiks; nedēļas nogalē laika apstākļi pasliktināsies

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļi Latvijā saglabāsies mierīgi – pūtīs lēns vējš, dienas būs siltas, bez lietus. Bet nedēļas vidū gaidāmi nokrišņi, pastiprināsies vējš, un dienas paliks nedaudz vēsākas

Pirmdien, 9.maijā, laika apstākļus noteiks anticiklons ar centru virs Baltijas jūras. Mākoņi vien daļēji aizklās debesis un laiks būs sauss, vien dienā valsts austrumos mākoņu būs vairāk. Nakts sākumā vēl dominēs mērens ziemeļrietumu, ziemeļu vējš, bet pakāpeniski tas pierims, saglabājoties lēnam mainīga virziena vējam.

Otrdien, 10.maijā, anticiklonam virzoties tālāk uz dienvidaustrumiem un pavājinoties, atmosfēras spiediens pakāpeniski pazemināsies, bet laika apstākļi būs līdzīgi kā iepriekšējā dienā – naktī debesis vēl būs lielākoties skaidras un saglabāsies lēns vējš, bet dienā mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies un vējš nedaudz pastiprināsies, iepūšot no dienvidu puses. Naktīs teritorijas lielākajā daļā gaidāma salna 0…-2 grādiem, bet piekrastes rajonos, kā arī vietām Latgalē, minimālā gaisa temperatūra būs +1…+5 grādi. Savukārt pirmdien dienās termometra stabiņš pakāpsies līdz +9…+14 grādu atzīmei, bet otrdien pat līdz +14…+18 grādiem, ziņo Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Trešdien, 11.maijā, laika apstākļus ietekmēs ciklons virs Skandināvijas pussalas – debesis aizklās mākoņi un no ziemeļrietumiem Latviju šķērsos atmosfēras fronte, no nakts otrās puses daudzviet nesot īslaicīgu lietu. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas vietām brāzmās sasniegs 15 m/s. Diennakts tumšajās stundās gaisa temperatūra gaidāma +6…+11 grādu robežās, un dienā būs tik pat silts kā iepriekšējā dienā, bet pastāv iespēja, ka galējos dienvidrietumu rajonos termometra stabiņš pietuvosies +20 grādu atzīmei, kamēr vietām piekrastes rajonos būs nedaudz aukstāks, tur +11…+14 grādi.

Darba nedēļas otrā puse gaidāma vējaina – pūtīs mērens, galvenokārt, dienvidrietumu, rietumu vējš, kas dienās brāzmās sasniegs 15-18 m/s, naktīs vējš pierims.

Teritorijas lielākajā daļā nokrišņi nav gaidāmi, vien vietām valsts austrumu daļā palaikam uzlīs. Gaisa temperatūra diennakts gaišajās stundās nepārsniegs +10…+16 grādu atzīmi, bet naktīs gaiss atdzisīs vien līdz +5…+9 grādiem.

Brīvdienās nokrišņu daudzums palielināsies – lietus ir gaidāms visā valsts teritorijā. Laiks paliks nedaudz vēsāk, dienā nepārsniedzot +9…+13 grādus, un pūtīs mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, bet svētdienas rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 15-17 m/s.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas