Gaisa spēku komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Viesturs Masulis

Svinīgā ceremonijā trešdien, 22.janvārī, Gaisa spēku komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Viesturs Masulis, vēsta Aizsardzības ministrijā.

Masulis dienestu bruņotajos spēkos sācis 1995.gadā, uzsākot studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Pulkvežleitnants Masulis dienējis dažādos amatos Gaisa spēkos, tostarp bijis Gaisa telpas novērošanas eskadriļas komandieris un Gaisa spēku štāba priekšnieks, un starptautisku dienesta pieredzi ieguvis NATO štābā, BNN noskaidroja Aizsardzības ministrijā.

Tāpat Masulis militāro izglītību ieguvis kā Latvijā, tā ārvalstīs, tostarp papildinājis zināšanas dažāda līmeņa kursos Slovākijā, Vācijā, Zviedrijā un Nīderlandē.

Pulkvežleitnants arī apbalvots ar Viestura ordeni un saņēmis vairākus aizsardzības ministra, Nacionālo bruņoto spēku komandiera un Gaisa spēku komandiera apbalvojumus.

22.janvāra svinīgajā ceremonijā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, bruņoto spēku regulāro spēku vienību komandieri, aicinātie viesi un karavīri.

Gaisa spēku galvenie uzdevumi ir nodrošināt valsts gaisa telpas kontroli un aizsardzību, piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā, cilvēku un dažādu objektu meklēšanas un glābšanas darbos, veikt gaisa transporta uzdevumus, organizēt militārās aviācijas lidojumu drošības pasākumu izstrādi un to izpildi, kā arī saskaņot un kontrolēt militārās aviācijas lidojumus Latvijas Republikas gaisa telpā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas