Gaismas pilij nebūvēs daudzstāvu autostāvvietu

Pēc Valsts Kontroles (VK) veiktās revīzijas, Kultūras Ministrija (KM) nolēmusi atteikties no daudzstāvu autostāvvietas un dārgās elektroapakšstacijas būves, kas bija paredzēta pie topošās Latvijas Nacionālās Bibliotēkas (LNB) ēkas, ziņo laikraksts Neatkarīgā.

Valsts kontroliere Inguna Sudraba uzskata, ka pat pēc VK veiktajām pārbaudēm joprojām nav skaidras patiesās LNB izmaksas. «Es pat teiktu, ka informācija tiek slēpta, nepasakot patiesās, kopējās bibliotēkas uzbūvēšanas izmaksas, jo blakus galvenajai ēkai bija paredzēta ēka, lai nodrošinātu siltumu, vēdināšanas režīmus. Ja es pareizi saprotu pēc informācijas, ko mēs esam saņēmuši no KM, tad, apspriežot revīzijas rezultātus, tiek pārskatīts viss projekts, lai šīs komunikācijas, kas nepieciešamas ēkas uzturēšanai, ievietotu galvenajā ēkā,» skaidro I. Sudraba.

KM ministrijas pārstāve Dace Vizule sola, ka KM ņems vērā VK revidentu ieteikumus. «KM sadarbībā ar LNB projekta autoriem, projekta konsultantiem un būvuzraugiem izvērtēja tehnisko telpu izvietojumu LNB ēkā un atsevišķas tehniskās ēkas nepieciešamību, nonākot pie secinājuma, ka optimālais risinājums, kā ar vismazākajiem resursiem nodrošināt LNB darbības uzsākšanu jaunajā ēkā, ir izbūvēt daudzfunkcionālās tehniskās ēkas daļu, kurā atradīsies visas tehniskās telpas un iekārtas, tai skaitā mikroklimata iekārtas. Pārplānojot risinājumus atbilstoši valsts ekonomiskajām iespējam, KM atteicās no daudzstāvu autostāvvietas izbūves apmeklētājiem un apakšstacijas izbūves, rodot iespēju visas inženiertehniskās komunikācijas koncentrēt nelielā, kompaktā inženiertehnisko komunikāciju centrā, kā arī paredzot ēkas aprīkošanu no deflācijā gūtajiem ietaupījumiem,» stāsta D. Vizule.

KM kopējās LNB izmaksas joprojām nav aprēķinājuši, jo viss būs atkarīgs no turpmākajiem iepirkumiem. «Līgumā iestrādātās inflācijas/deflācijas formulas darbības dēļ pašlaik ietaupījums ir 2,4 miljoni latu. Prognozējams, ka, turpinot būvēt intensīvākā termiņā un izmantojot cenu kritumu, kopējais ietaupījums ēkas būvniecības izdevumos varētu sasniegt aptuveni desmit miljonus latu,» apgalvo Vizule.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas