bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.07.2018 | Vārda dienas: Ramona, Ritma
LatviaLatvija

Gala rezultāti: pret grozījumiem Satversmē 74,8%

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Sestdien, 18. februārī Latvijā notikušajā referendumā par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai nobalsojuši 273 347 vēlētāji jeb 24,88%, bet pret 821 722 jeb 74,8% vēlētāju. Par nederīgām atzītas 3 524 jeb 0,32% balsošanas zīmju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Rīgā par grozījumiem Satversmē nobalsojuši 127 772 jeb 36,09% pilsoņu, Vidzemē – 35 164 jeb 11,78%, Latgalē – 78 736 jeb 55,57%, Kurzemē – 122 82 jeb 8,46% un Zemgalē – 19 381 jeb 12,23% balsstiesīgo.

Savukārt pret Rīgā nobalsojuši 224 841  jeb 63,5%, Vidzemē – 262 643 jeb 87,98%, Latgalē – 62 369 jeb 44,02%, Kurzemē – 108 017 jeb 91,99% un Zemgalē – 138 565 jeb 87,42% balstiesīgo.

Par nederīgām atzītas 1 443 zīmes Rīgā, 706 – Vidzemē, 575 -Latgalē, 247 – Kurzemē un 553 balsošanas zīmes Zemgalē.

Minētie skaitļi ir balošanas rezultāti, kas apkopoti no visiem 1 035 iecirkņiem visā Latvijā un ārzemēs.

Apkoptie balsošanas rezultāti ārzemēs liecina, ka 31 461 balsstiesīgie jeb 79,24% nobalsojuši pret grozījumiem Satversmē, kas paredz piešķirt otro valsts valodu krievu valodai. Par šādiem Latvijas valsts pamatlikuma grozījumiem nobalsojuši 8 163 jeb 20,56% pilsoņu.

Par nederīgām atzītas 79 balsis (0,2%).

Jau vēstīts, ka visā Latvijā referendumā par grozījumiem Satversmē, krievu valodai piešķirot otras valsts valodas statusu, ņemot vērā datus no 1 014 iecirkņiem, piedalījies 1 092 908 cilvēks jeb 70,73% vēlētāju.

Kopumā Rīgā nobalsojuši 315 057  pilsoņi jeb 77,11% vēlētāju, Vidzemē – 298 566 jeb 72,95%, Latgalē – 141 707 jeb 60,03%, Kurzemē – 145 250 jeb 70,98%, bet Zemgalē – 158 511 jeb 68,3%, liecina Centrālās Vēlēšanu komisijas dati.

Ārzemēs nobalsojis 33 817 cilvēki jeb 61,99% balstiesīgo.

Ref: 102./103.000.102./103.1065


Pievienot komentāru

 1. latviete teica:

  sirds lūzt, cerēju, ka būs vairāk balsu pret :(

 2. kate teica:

  Apsveicu Latviju!

 3. antinacionalists teica:

  nacionalisti uzvarej,nu tad sedien savos laukos talak,jo valsts nekur talak nekustas,tikai tere naudas un nekas nenotiek,un tagad vieglak nepaliks jo ir tikai viena valsts valoda,sveice piemeram ir veseli 4 valsts valodas un nevienam slikti no ta nav,tad kapec pie mums nevar but 2 valodas? del tam ka tautam ir slinki palikt labak? ne,parasti tauta nezin ko grib un neprot rikoties ar to kas ir!

 4. absurds teica:

  Antinacionālistam un citiem līdzīgiem:

  Kādas muļķības. Un vispār, kas jūs te apspiež. Bērni var iet krievu bērnu dārzā, skolā, visur tiek runāts krieviski. Dokumentus nemākat aizpildīt? Cik bieži jūs viņus pildāt. Brauc arī dzīvot uz Šveici, ja tik ļoti šeit viss riebjas. Ne cieņas, ne goda.
  Un nevajag te iepīt nacionalitāti. Gribētu redzēt kā Krievijā varētu ieviest kādu otro valsts valodu.

 5. susurs teica:

  tieši tā, Krievija var daudz runāt, bet otras valsts valodas ieviešanu tā nepieļautu nekad!

 6. Ray teica:

  Vēlos apsveikt visus latviešus, kas piedalijās referendumā, izpildot savu pienākumu! Šobrīd ir jāpanāk, lai šādi gadijumi vairs neatkārtotos un mums nevajadzētu aizstāvēt pašaprotamas valsts vērtības!

 7. Ive teica:

  Vai nevajadzētu ierosināt parakstu vākšanu par Lindermaņa izraidīšanu no Latvijas? 10 000 savāktu, un bez referenduma

 8. jon teica:

  Es domāju, ka tur nav nekas jāierosina. Vienkārši ārā.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri