Galīgais lēmums: Nepilsoņu bērniem no 2020.gada piešķirs pilsonību

Saeimā galīgajā lasījumā ceturtdien, 17.oktobrī, atbalstīts likumprojekts pilsonību piešķirt arī nepilsoņu bērniem.

Likumprojektu atbalstīja 60 deputāti.

Pret balsoja 25 deputāti no Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, kā arī liela daļa no Jaunās Konservatīvās partijas, partijām nepiederošā Ingūna Rībena un KPV LV deputāts Aldis Blumbergs. Māris Kučinskis (ZZS) nebalsoja.

Jau ziņots, ka likumprojekts paredz, ka automātiski pilsonība tiks piešķirta nepilsoņu bērniem, kuri dzimuši pēc 2020.gada 1.janvāra.

Lasiet arī: Raimonda mantojums – «spožās» runas un nepilsoņu bērni

Iecerēts, ka turpmāk jaundzimušajiem piešķirs Latvijas pilsonību, ja vien bērna vecāki nebūs vienojušies par citas valsts pilsonības piešķiršanu un bērns nebūs citas valsts pilsonis. Ja bērns būs dzimis ārpus Latvijas vai viens no viņa vecākiem ir citas valsts pilsonis, plānots, ka vecākiem, lai bērnu atzītu par Latvijas pilsoni, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē būs jāiesniedz iesniegums un dokumenti, kas apliecina, ka bērns nav un nav bijis nevienas valsts pilsonis.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tas attieksies uz nelielu bērnu skaitu, jo atbilstoši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem 2016.gadā kā nepilsoņi reģistrēti 47 bērni, 2017.gadā – 51, savukārt 2018.gadā – 33 bērni.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas