Galvenais digitālās vides apdraudējums šobrīd – personas datu izmānīšana

Par galveno IT sistēmu apdraudējumu šogad uzņēmumi atzīst personas datu izmānīšanas jeb tā saucamos pikšķerēšanas (phishing) uzbrukumus. Tā uzskata 44% uzņēmumu pasaulē pretēji 39% pērn.

Šim apdraudējumam seko ļaunprogrammatūru ieviešanas iespējamība – to par galveno apdraudējumu uzskata 43% uzņēmumu pretēji 34% pagājušajā gadā, liecina jaunākais EY informācijas tehnoloģiju drošības pētījums Global Information Security Survey 2015.

Pētījums arī parāda, ka 88% uzņēmumu un organizāciju visā pasaulē domā, ka to informācijas drošības pasākumi neatbilst to ikdienas vajadzībām un izaicinājumiem, bet vairāk nekā trešdaļa (36%) uzņēmumu nav pārliecināti, ka tie vispār spētu pamanīt sarežģītus kiberuzbrukumus.

«Digitālā pasaule piedāvā arvien jaunas iespējas cilvēku dzīves uzlabošanai, taču digitālo pakalpojumu pieejamības un savstarpējas savienojamības temps ir bijis tik ātrs, ka daudzi drošības aspekti ir palikuši nenovērtēti vai neatrisināti. Ilgtspējīgu digitālajā vidē mītošu organizāciju, tostarp Latvijā, izaicinājums ir un būs pakalpojumu piedāvājumu un informācijas apriti nodrošināt ar adekvātu drošības arhitektūru, kas neizbēgami nozīmēs finanšu un zināšanu investīcijas šajā jomā,» saka EY Konsultāciju departamenta direktore Renāte Strazdiņa.

Pētījums atklāj, ka, lai arī pieaug uzņēmumu ekspozīcija digitālajā vidē (piemēram, uzņēmumam ieviešot attālinātus pakalpojumus vai datu apmaiņas rīkus, kā arī darbiniekiem aktīvāk lietojot sociālos medijus), uzņēmumi šogad saskata zemāku risku no neuzmanīgiem darbiniekiem un novecojušām IT sistēmām kā gadu iepriekš – šos riskus kā aktuālus šogad atzīmējuši attiecīgi 44% un 34% uzņēmumu, pretēji 57% un 52% pērn. Tas parāda, ka uzņēmumi pēdējos gados ir mērķtiecīgi novērsuši šos riskus.

Informācijas drošības pētījumu EY veic katru gadu, šogad aptaujājot 1 755 organizācijas 67 valstīs.

Ref: 102.000.102.11234

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas