Gatavojoties iespējamam nelegālās imigrācijas vilnim, robežsardze lūgs atbalstu armijai

Gatavojoties iespējamam nelegālās imigrācijas vilnim uz Latvijas austrumu robežas, Valsts robežsardze lūgs atbalstu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Aizsardzības ministrijai, intervijā Latvijas Radio pastāstīja VRS priekšnieks Guntis Pujāts.

Pēc viņa teiktā, atšķirībā no Lietuvas, Latvijā situācija uz robežas ar Baltkrieviju pagaidām ir mierīga, tomēr, neraugoties uz to, kopš maija beigām robeža tiek sargāta pastiprinātā režīmā un drošības riski pieaug.

«Sakarā ar to, ka šie riski un spriedze pieaug, esmu jau vērsies pie NBS komandiera un vērsīšos arī rakstiski pie aizsardzības ministra, lai bruņotie spēki un Zemessardze sniegtu atbalstu intensīvākai robežas uzraudzībai un lai būtu pieejami lielāki resursi iespējamo pārkāpēju filtrēšanai,»  pastāstīja Pujāts.

Robežsardze aizsardzības resoram lūgšot aptuveni 50 darbiniekus, lai divkāršotu patrulēšanas intensitāti pie robežas.

Kā ziņots, nelegālās imigrācijas risku mazināšanai uz Latvijas – Baltkrievijas robežas Latvijas robežsargiem jau tagad ir devušies palīgā divi Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūras Frontex eksperti, kā arī trafarets patrulēšanas auto, aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja VRS preses pārstāve Kristīne Pētersone.

Latvija palīdzību Frontex lūgusi jau pirms vairākām nedēļām, ņemot vērā straujo situācijas attīstību uz Lietuvas – Baltkrievijas robežas, un ceturtdien darbu sākuši divi eksperti.

Šī ir pirmā reize, kad Latvija lūgusi Frontex ekspertu iesaisti mūsu valsts robežas uzraudzībā, norādīja Pētersone.

Lietuva pasludina ārkārtas stāvokli masveida robežpārkāpumu dēļ

Patlaban gan nekāds nelegālās imigrācijas spiediens pie Latvijas-Baltkrievijas robežas nav novērots, taču robežsardze seko līdzi notikumu attīstībai kaimiņvalstī.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz krasu nelegālo imigrantu plūsmas pieaugumu pāri Baltkrievijas robežai, Lietuvas valdība pagājušajā nedēļā nolēmusi izsludināt valsts mēroga ārkārtējo situāciju. Lietuvas Valsts robežsardzes dienests aizvadītās diennakts laikā pie Baltkrievijas robežas aizturējis rekordlielu nelegālo imigrantu skaitu – 150 cilvēkus.

No piektdienas pie Baltkrievijas robežas sāk strādāt arī ES robežsardzes aģentūras Frontex darbinieki.

Lietuvas amatpersonām ir aizdomas, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, reaģējot uz jaunajām Eiropas Savienības sankcijām, nesen paziņoja, ka Baltkrievija vairs neaizsargās Eiropu no nelegālajiem imigrantiem, narkotiku tirdzniecības un kontrabandas.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas