Ģenerālis: NATO riskē gada laikā nonākt kodolkarā ar Krieviju

Ričards Širefs

Ja NATO nepalielinās savas aizsardzības spējas Baltijas valstīs, tā riskē gada laikā nonākt kodolkarā ar Krieviju, uzskata bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis sers Ričards Širefs.

Laikraksts The Independent vēsta, ka, pēc ģenerāļa domām, uzbrukums Baltijas valstīm ir nopietna iespējamība un Rietumiem būtu jārīkojas tagad, lai novērstu «potenciālo katastrofu».

Širefs sarakstījis fikcijas grāmatu 2017: War with Russia, bet intervijā radio BBC viņš sacīja, ka tajā aprakstītie notikumi ir «pilnībā ticami».

Viņš piebilda, ka trakākais šajā apstāklī ir fakts, ka tas varētu būt kodolkarš, jo Krievija izmanto kodoldomāšanu visos savos aizsardzības aspektos.

«Mums jāvērtē prezidents [Vladimirs] Putins pēc viņa darbiem, nevis vārdiem. Viņš ir iebrucis Gruzijā, viņš ir iebrucis Krimā, viņš ir iebrucis Ukrainā. Viņš ir izmantojis spēku un ticis sveikā cauri,» norādīja Širefs.

«Spriedzes periodā uzbrukums Baltijas valstīm (..) ir pavisam ticams,» viņš piebilda.

Širefs sacīja, ka Putinu iebrukt Baltijas valstīs varētu pamudināt pieņēmums, ka NATO ir vāja organizācija. Ģenerālis arī prognozēja, ka, līdzīgi kā Krimas gadījumā, Putins uzdotu šo uzbrukumu kā aizsardzības aktu, lai it kā pasargātu krievvalodīgo minoritāti šajās valstīs.

NATO jau ir pastiprinājusi savas aizsardzības spējas Baltijas valstīs, bet Širefs sacīja, ka aliansei jāpaceļ latiņa pietiekami augstu, lai jebkurš agresors saprastu, ka nav vērts riskēt.

«Es apgalvotu, ka pašreiz latiņa nav pietiekami augstu,» viņš piebilda.

Ref: 102.000.102.12740

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas