Ģenerālleitnants Kalniņš sāk NBS komandiera otro pilnvaru termiņu

Ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš 27.janvārī sāk Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera otro pilnvaru termiņu, informē Aizsardzības ministrija.

Saeima pērnā gada 17.decembrī NBS komandiera amatā atkārtoti  apstiprināja ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu.

Kalniņš NBS komandiera pienākumus pilda jau kopš 2017.gada janvāra. Iepriekš bijis NBS Apvienotā štāba priekšnieks, Zemessardzes komandieris un Zemessardzes štāba priekšnieks, kā arī ieņēmis citus vadošus amatus NBS un Zemessardzē. Kalniņš guvis arī operāciju plānošanas un vadības pieredzi, dienot starptautiskajā operācijā Irākā.

Dienestu Latvijas armijā sācis 1997.gadā Zemessardzes 51.bataljonā. 

Kalniņš absolvējis Augstākā komandējošā sastāva kursu Baltijas Aizsardzības koledžā Igaunijā, kā arī Vadības un ģenerālštāba virsnieka kursu ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā.

Kalniņš Irākā 2006.gadā ASV vadīto koalīcijas spēku operācijā bija Latvijas kontingenta komandiera vietnieks/multinacionālās divīzijas štāba plānošanas daļas priekšnieka vietnieks.

Kalniņš dzimis 1957.gada 13.februārī.

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 14.pantu, Nacionālo bruņoto spēku komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Valsts prezidenta priekšlikuma. Komandiera kandidātu Valsts prezidentam iesaka aizsardzības ministrs.

«Četru gadu laikā bruņotie spēki Kalniņa vadībā ir sasnieguši būtiskus mērķus, kā arī radīti priekšnosacījumi spēcīgai turpmākajai attīstībai. Novēlu Kalniņam turpināt godam pildīt dienesta pienākumus un esmu pārliecināts, ka mūsu karavīri un zemessargi vienmēr būs gatavi aizstāvēt Latvijas valsti,» pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas