Ģenerālprokurors sūrojas par ilgajām tiesas prāvām un tām sekojošo prokuroru aiziešanu no darba

Ģenerālprokurors Juris Stukāns piektdien, 14.janvārī, Tieslietu padomē vērsa vadošo tieslietu jomas amatpersonu uzmanību uz ilgajām tiesas prāvām un tām sekojošo prokuroru aiziešanu no darba.

Viņš norādīja, ka no prokuratūras aizgājuši prokurori, kuri cerējuši sagaidīt vērtējumu pašu virzītajām apsūdzībām, taču ilgo tiesvedību dēļ tas nav izdevies.

Tā rezultātā prokuratūrai rodas vajadzība meklēt jaunus prokurorus, kas spētu tiesā pārstāvēt apsūdzību. Šādam prokuroram ir «jāielec braucošā vilcienā», sacīja Stukāns.

«Prokurors izmeklē lietu, tiesa pēc gada nozīmē sēdi, bet prokurors pa to laiku aiziet prom. Mums ir jārunā par to, ka nevaram izskatīt kvalitatīvi lietu, ja starp tiesas sēdēm ir vairāku mēnešu starplaiks un izskatīšana ievelkas gadiem. Es runāju par nepārtrauktības principu, kad labāk būtu divas nedēļas nosēdēt zālē un pēc tam iet uz sprieduma gatavošanu. Mums kļūst apgrūtinoši, kad prokurori sāk mainīties un tā rezultātā kvalitāte klibo,» norādīja Stukāns.

Pensijā devušies vairāki prokurori, kuri vairākus gadus tiesā uzturējuši apsūdzību, taču tiesas procesa laikā rezultātu tā arī nav sagaidījuši. Tā rezultātā lietu nācies pārņemt un iedziļināties citiem prokuroriem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas