Ģerboņu svētkos devīto reizi pasniegs jaunos pašvaldību ģerboņus

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 27.aprīlī, desmit pašvaldībām svinīgā ceremonijā pasniegs Valsts Heraldikas komisijas apstiprinātos un Valsts prezidenta parakstītos ģerboņus, vēsta Valsts prezidenta kancelejā.

Jaunos ģerboņus Ģerboņu svētkos saņems septiņi pagasti, divi novadi un viena pilsēta. Ģerboņu saņēmējas pašvaldības pārstāv visus četrus Latvijas vēsturiskos novadus.

Valsts Heraldikas komisija ir apstiprinājusi jaunos identitātes simbolus Apes un Varakļānu novadam, un tagad oficiāli apstiprināti ģerboņi ir visiem 110 Latvijas novadiem.

Tāpat apstiprināti ģerboņi Ances, Daugmales, Puzes, Usmas, Vārves, Ziru un Zlēku pagastam. Īpašs notikums būs lielā ģerboņa pasniegšana Jelgavas pilsētai, kas, pateicoties savai vēsturiskajai lomai Kurzemes un Zemgales hercogistes laikā, vienīgā līdzās galvaspilsētai Rīgai var pretendēt uz lielo ģerboni.

Ceremonijā būs iespējams iepazīties ar visiem jaunajiem ģerboņiem un pašvaldībām, kas tos prezentēs kopā ar saviem pašdarbības kolektīviem un amatniekiem. Pašvaldību pārstāvji saņems Valsts prezidenta parakstītu dokumentu kopumu – ģerboņa heraldisko aprakstu un attēlu.

Ref:224.000.103.1008 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas