Ģimenes ārsti rīkos protesta akciju

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija ceturtdien, 14.aprīlī, valdes sēdē nolēmusi maijā rīkot protesta akciju, lai pievērstu politiķu uzmanību aktuālajiem jautājumiem primārajā veselības aprūpē.

Ģimenes ārstu asociācijas vēlme protestēt ir apsveicama, pārliecināts Latvijas Veselības aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris.

Viņš norādīja, ka veselības aprūpē patlaban valda dziļa krīze. Tādējādi protests, par kuru izšķīrusies asociācija, ir pamatots, jo ir jāpievērš uzmanība tam, ka papildu līdzekļi nozarei ir jāpiešķir.

Keris uzskata, ka katrs, kurš publiski pauž viedokli par nepieciešamību piešķirt būtiskus papildu līdzekļus nozarei ir «īsts patriots» un pilda savu pilsoņa pienākumu. Tādēļ asociācijas solis protesta formā uzstāt uz finansējuma palielināšanu ir apsveicams un pareizs.

«Tas ir sauciens pēc palīdzības,» asociācijas lēmumu raksturoja Keris.

Kerim gan nav zināms, vai Ģimenes ārstu asociācija plāno protesta akcijai pievienoties aicināt arī citu organizāciju pārstāvjus, līdz ar to patlaban viņš nevar paredzēt, vai arī Latvijas Veselības aprūpes darbinieku arodbiedrība piedalīsies protesta akcijā, atbalstot Ģimenes ārstu asociāciju.

Kā vēstīts, arī LVSADA ir sākusi konsultācijas ar sadarbības partneriem, lai apspriestu iespēju jau atkal rīkot protesta akcijas. Kā iepriekš norādīja LVSADA vadītājs Valdis Keris: “Ja valdība ir nolēmusi turpināt līdzšinējo Latvijas izmērdēšanas politiku, arodbiedrības nedrīkst klusēt.”

Jautājumu par iespējamām protesta akcijām LVSADA Padome izskatīs 19.aprīlī.

Ref: 102.000.102.12429

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas