Ģirģens apsver iespēju rosināt bargākus sodus par kūlas dedzināšanu

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens asi nosoda kūlas dedzināšanu un aicina ikvienu uzmanīgi apieties ar uguni. Ja kūlas dedzināšanas apjomi nemazināsies, sola vērsties pret dedzinātājiem ar daudz bargākiem sodiem.

Nedēļas nogalē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji devās uz 347 izsaukumiem, kas saistīti ar kūlas dedzināšanu, bet šogad kopumā dzēsti jau 1 334 pērnās zāles ugunsgrēki, atzīmē Iekšlietu ministrijā.

«Katru gadu mēs atgriežamies pie viena un tā paša jautājuma, aicinot cilvēkus nededzināt pērno zāli. VUGD resursi un tādējādi valsts līdzekļi šobrīd ir mobilizēti kūlas dzēšanai, kas nereti ir ļaunprātīgas rīcības sekas. Ugunsdzēsēji strādā papildu maiņās un no darba brīvajā laikā, lai cīnītos ar šo sērgu. Ja cilvēku attieksme nemainās, tad tas nozīmē, ka līdzšinējais preventīvais darbs nestrādā un jālemj par daudz bargākiem sodiem un citiem risinājumiem, piemēram, prēmēt iedzīvotājus, kuri ziņojuši par kūlas dedzinātājiem, ja policijai izdodas vainīgo personu saukt pie administratīvās atbildības,» norāda Ģirģens.

Kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma rīcība. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179. panta 4. daļu par kūlas dedzināšanu piespriež naudas sodu fiziskajām personām no divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt eiro.

Ministrijā uzsver, ka problēmas risināšanā ir nepieciešama aktīvāka pašvaldību iesaistīšanās gan sakopjot teritoriju, gan to saistošajos noteikumos nosakot pienākumu un nosacījumus teritorijas sakopšanai, kā arī kontrolējot šo nosacījumu izpildi.

«Ja visas pašvaldības iesaistītos un noteiktu šīs minimālās zemes apsaimniekošanas un uzturēšanas prasības, kā arī tās kontrolējot, tiktu novērsta kūlas veidošanās un ugunsgrēku izcelšanās iespējamība. Iedzīvotājiem un pašvaldībām ir jāsakopj savi īpašumi jau rudenī, jo sakoptā īpašumā pavasarī neveidosies sausā zāle un nebūs iespējama tās degšana,» norāda Ģirģens.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas