Ģirģens: Iekšlietu kapacitāte nav pietiekoša, lai sargātu iedzīvotāju intereses divās frontēs

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens

Iekšlietu sistēmas kapacitāte nav pietiekoša, lai ar ierobežotiem resursiem vienlaicīgi sargātu Latvijas iedzīvotāju intereses divās frontēs – nacionālajā un Eiropas līmenī, pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV). 

Šobrīd Grieķijā Frontex īstenotajās aktivitātēs atrodas 26 Valsts robežsardzes amatpersonas, divas Valsts policijas (VP) amatpersonas, divi dienesta suņi, kuģis, kuteris un divas nomas apvidus automašīnas. Papildus jau esošajam iekšlietu kontingentam Frontex ietvaros, Latvija ir gatava atbalstīt Grieķiju, nosūtot robežapsardzības stiprināšanai papildus mobilās videonovērošanas kompleksu un apkalpi, informē ministrijā.

Eiropas Savienības iekšlietu ministru padomes ārkārtas sanāksmē apspriežot pašreizējo situāciju uz Grieķijas – Turcijas un Bulgārijas – Turcijas robežām, kurās izveidojusies ārkārtas situācija, Ģirģens uzsvēris nepieciešamību prioritizēt Latvijas tiesībsargājošo iestāžu stiprināšanu. Pēc viņa teiktā, lai turpinātu dzīvot drošā valstī, atbildīga politika pieprasot mājas darbus iekšējās drošības stiprināšanai.

Lasiet arī: Brisele: Grieķija ir ES vairogs migrācijas situācijā uz robežas ar Turciju

Komentējot kopējo situāciju Eiropā, Ģirģens norāda, ka Eiropa ir iespējamas migrācijas krīzes priekšvakarā. Apzinot tādus riskus kā nelegālā imigrācija, bēgļu straumes, u.c., Latvija un Baltijas valstis, viņaprāt, esot «paradīze» uz pasaules un Eiropas drošības risku fona. Tādēļ pēc Ģirģena teiktā,

 Latvijas iedzīvotājiem, parlamentam un valdībai vajadzētu novērtēt iekšlietu sistēmas darbinieku  darbu,

rodot risinājumu tiesībsargājošo, drošības, migrācijas iestāžu un atbalsta personāla kapacitātes stiprināšanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas