Ģirģens: Jaunie Valsts policijas formas tērpi būs kā papildu motivācija policistiem

Piektdien, 22. martā, tiekoties ar modes mākslinieku Bruno Birmani un Valsts policijas pārstāvjiem, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tika iepazīstināts ar jaunā parauga Valsts policijas formas tērpu dizainu un nolikuma izstrādes gaitu.

Uzklausot gan pieredzes stāstus no policijas darbiniekiem, kuri konkrētās specifikācijas formu ir izmēģinājuši kopš janvāra, gan mākslinieku, bija skaidrs, ka izstrādātā vizuālā identitāte sevī ietver labākos Eiropas policijas formas tērpu standartus un jaunās uniformas ir ērtas ikdienas darba veikšanai dažādos laika apstākļos, teikts Iekšlietu ministrijas paziņojumā.

«Man patīk jaunais dizains! Var redzēt, ka šeit ir ieguldīts reāls darbs nevis kaut kas ir izdarīts tikai formāli. Tāpat novērtēju ieguldīto darbu formas tērpu vēstures pētniecībā un esmu pārliecināts, ka mēs ejam pareizajā virzienā, lai mūsu policistus padarītu redzamākus,» sarunas gaitā paudis Ģirģens.

Formas radītas tā, lai tās būtu estētiski baudāmas un ērtas pašiem to lietotājiem. Formas tērpā izmantotā tumši zilā krāsa, ko papildinās koši dzeltenais tonis, būs tieši tāda pati kā 1939.gadā lietotajām policijas uniformām, atzīmē ministrijā.

«Jaunās formas būs papildus motivācija strādāt gan jau esošajiem policistiem, gan arī tiem, kuri vēl tikai kļūs par policistiem,» rezumē ministrs.

Tapat ministrijā norāda, ka apģērbi tiks veidoti no mūsdienīga materiāla, ņemot vērā to funkcionalitāti un atbilstību apģērba pielietojumam. Tāpat formas tērpu izstrādē ņemtas vērā mūsdienu policijas formu prasības, tendences un efektīvākie risinājumi, ko papildina unikālas detaļas, piemēram, no atstarojošiem elementiem izveidotā Māras zīme.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas