bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 15.10.2019 | Vārda dienas: Eda, Hedviga, Helvijs
LatviaLatvija

Ģirģens joprojām vēlas Nacionālās drošības akadēmijas izveidi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens

Lai arī valdība nesen atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) priekšlikumu par ilgtermiņa sadarbību likumsargu izglītošanā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) uzskata, ka tuvākajā nākotnē ir jādomā par Nacionālās drošības akadēmijas izveidošanu.

Ministrs trešdien, 25.septembrī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā ar deputātiem diskutēja par tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidi. Lai gan ministrs uzskata, ka nākotnē ir jādomā par Nacionālās drošības akadēmijas izveidošanu, viņš atzina, ka sadarbības īstenošana ar RSU esošajos apstākļos ir labākais risinājums. Turklāt RSU plānots veidot jaunu struktūrvienību likumsargu izglītošanai.

«Ja man prasa, kāds būtu pareizais virziens, tad es viennozīmīgi uzskatu, ka tuvākajā nākotnē ir jārunā par Nacionālās drošības akadēmijas izveidošanu kā vienotu veselumu. Šādā akadēmijā sagatavotu gan tiesībsargājošo iestāžu speciālistus, gan drošībniekus, gan citus nepieciešamos speciālistus,» uzsvēra ministrs.

Ģirģens argumentēja, ka, veidojot šādu akadēmiju, ir jābūt skaidram, atbilstošam finansējumam un vīzijai par atbilstošu izglītības saturu.

Viņš uzsvēra, ka akadēmijas izveidošana nenozīmē tikai izglītības saturu, bet arī atbilstošas infrastruktūras izveidošanu.

Ministrs sprieda, ka šāda akadēmija, piemēram, varētu atrasties Rīgā, Ezermalas ielā, kur patlaban atrodas Valsts policijas koledža. Ezermalas ielas kompleksā arī patlaban atrodas Nacionālā aizsardzības akadēmija un Nacionālo bruņoto spēku struktūrvienības.

«Ir jābūt skaidriem resursiem un saturiskai skaidrībai par to, kādos virzienos apmācām un kādus speciālistus iegūstam. Tam visam jābūt pieskaņotam infrastruktūras objektam, kā, piemēram, Valsts policijas koledžā. Šādā akadēmijā jābūt nevis vienkārši telpām, bet arī telpām, kur veikt intelektuālās attīstības un fiziskās gatavības testus. Jāredz vīzija, sākot no izglītības satura un beidzot ar infrastruktūru,» atkārtoti uzsvēra ministrs.

Viņš norādīja, ka ir jādefinē, kuras ministrijas un iestādes šajā projektā piedalās, proti, vai tā ir tikai IeM, vai sadarbība notiek arī ar Aizsardzības ministriju. «Ja viss ir saplānots un valsts spēj nodrošināt pilnvērtīgus finanšu resursus, tikai tad varam runāt par pilnvērtīgu šādas akadēmijas izveidošanu,» teica ministrs.

Savukārt patlaban IeM ar pieejamiem finanšu līdzekļiem ir paveikusi maksimālo, lai tiesībsargājošo iestāžu amatpersonām, sākot no 2020.gada rudens, efektīvi nodrošinātu izglītību RSU, uzskata Ģirģens. «Jautājums, protams, būs par kvalitātes līmeņa turēšanu. Kamēr latiņu turēsim, neviens mums neliedz paralēli domāt par jauna bloka izveidi nākotnē,» piebilda ministrs.

Jau ziņots, ka šogad maijā valdība atbalstīja likumsargu izglītošanai paredzētas jaunas struktūrvienības izveidi kādā no universitātēm. Tāpat valdība uzdeva IeM kopīgi ar Izglītības un zinātnes ministriju sagatavot informatīvo ziņojumu par konkrētas valsts universitātes izvēli.

Savukārt 17.septembrī valdība atbalstīja IeM priekšlikumu par ilgtermiņa sadarbību likumsargu izglītošanā ar RSU.

Kā tika norādīts IeM sagatavotajā ziņojumā valdībai, ņemot vērā apstākli, ka studiju procesā ir nepieciešams nodrošināt kvalitāti, stabilitāti un pēctecību, nepieļaujot pārtraukumus studiju procesā, IeM nolēmusi virzīt priekšlikumu par ilgtermiņa sadarbības īstenošanu ar RSU, kura ārējā studiju virziena Iekšējā drošība un civilā aizsardzība kvalitātes izvērtējumā ir saņēmusi pozitīvu akreditāciju uz maksimālo termiņu.

Tāpat RSU paudusi apņemšanos profesionālās bakalaura studiju programmas absolventiem nodrošināt iespēju kvalificēties uzņemšanai profesionālajā maģistra studiju programmā jurista kvalifikācijas iegūšanai, vienlaikus investējot universitātes līdzekļus kvalitatīvas studiju vides un infrastruktūras attīstībā, norādīja IeM.

Jūnijā RSU Senāts lēma par jaunas struktūrvienības izveidi un atbilstošu studiju programmu īstenošanu tiesībaizsardzības iestāžu speciālistu sagatavošanā, nodrošinot struktūrvienību ar nepieciešamo akadēmisko un administratīvo kapacitāti.

IeM aprēķinājusi, ka tiesībaizsardzības iestādēm likumsargu studijām laikā no 2021. līdz 2025.gadam nepieciešami 6,7 miljoni eiro.

Saskaņā ar valdības lēmumu tiesībaizsardzības iestādēm uzdots 2020.gadā noslēgt vienošanos ar RSU par sagatavojamo speciālistu skaitu pamatfunkciju izpildei atbilstoši piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Bakalaura studiju programmā Policijas darbs plānots apmācīt 100 VP dienestā esošas amatpersonas, vienu Ieslodzījuma vietu pārvaldes speciālistu, četras Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, 15 Nodokļu un muitas policijas amatpersonas un piecas Iekšējās drošības biroja amatpersonas. Tāpat maģistra studiju programmā Tiesību zinātne plānots izglītot 25 personas. Savukārt kvalifikācijas paaugstināšanas kursus iecerēts nodrošināt 2512 personām, tostarp, Ģenerālprokuratūras un Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējās drošības pārvaldes personālu.

RSU jau patlaban nodrošina Valsts policijas amatpersonu izglītošanu. 2017.gada sākumā par iepirkuma uzvarētāju atzina RSU, ar kuru Valsts policija noslēdza pakalpojuma līgumu par Valsts policijas amatpersonu otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības nodrošināšanu no 2017.gada līdz 2022.gadam.


Pievienot komentāru

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Budapeštas mēra vēlēšanas: Orbāna partijas kandidātu apsteidz liberālie opozicionāri

Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas vēlēšanās valdošās partijas Fidesz kandidātu pārspējis opozīcijas pārstāvis Gergelijs Karacsonijs, vēsta BBC.

Latvija augustā starp deviņām ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada augustā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 2,1%, tai esot starp deviņām valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Notiesā Katalonijas neatkarības cīnītājus; vairumam piespriests cietumsods

Spānijas Augstākā tiesa piespriedusi cietumsodus deviņiem Katalonijas separātistu līderiem par mudināšu uz dumpi saistībā ar Katalonijas neatkarības referendumu 2017.gadā.

Zelenskis šonedēļ viesosies Latvijā

Tikšanās laikā Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidents ar Ukrainas prezidentu pārrunās abu valstu bilaterālās attiecības, Eiropas Savienības un Ukrainas attiecības, kā arī apspriedīsies par Triju jūru iniciatīvu.

Pūce neizslēdz iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce neizslēdz iespēju pašvaldību reformas rezultātā saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu, tādējādi veidojot Latvijas karti ar 39 pašvaldībām.

Tartu tuvākajos gados varētu atvērt kinostudiju

Pieaugot interesei par Igauniju kā filmēšanas vietu, Tartu tuvāko gadu laikā varētu uzcelt kino studiju, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Valsts budžetā nonāks 29 miljoni, ko tiesa noteikusi pa noziedzīgi iegūtiem

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija nolēmusi atzīt par noziedzīgi iegūtiem arestētus naudas līdzekļus 29 miljonu eiro apmērā un ieskaitīt tos valsts budžetā.

Saeimā 2020.gada budžetu cer pieņemt novembrī

Nākamā gada valsts budžetu parlamentā cer izskatīt raiti, lai tas varētu tikt pieņemt līdz novembra vidum. Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces ieskatā, patlaban varētu teikt, ka lielākā prioritāte budžetā ir sociālā labklājība.

Coffee Inn pievienos uzņēmumam Narvesen Baltija

Uzņēmumam SIA Narvesen Baltija tiks pievienots SIA Coffee Inn, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Raidījums: Rīgas kartes audits atklāj «uzpūstus» uzcenojumus un saikni arī Rīgas pašvaldības amatpersonām

Elektronisko norēķinu sistēmas Rīgas sabiedriskajā transportā ir atkarīga no diviem lieliem piegādātājiem, kurus kontrolē ar Rīgas kartes darbinieku Aleksandru Brandavu saistīts uzņēmējs.

Sīrijā kurdi vienojas ar Damasku par kopīgu cīņu pret Turciju

Sīrijas kurdiem cenšoties atvairīt Turcijas iebrukumu valsts ziemeļos, to vadītie spēki vienojušies ar Sīrijas valdību par kopīgu aizsardzību, tikmēr no aizturēšanas vietas reģionā izbēgušas 700 ar teroristisko grupējumu «Islāma valsts» saistītas personas.

Pēc dzīvokļa griestu iebrukšanas Rīgas dome sasauc ārkārtas sēdi

Kādai četrstāvu dzīvojamajai mājai Rīgā, Lāčplēša ielā, iebrukuši ceturtā stāva griesti, tāpēc no ēkas evakuēti visi cilvēki, kuri namā varēs atgriezties vien pēc detalizētas tā apsekošanas.

Vairākos posmos uz rudens–ziemas sezonu pārtrauc remontdarbus

Saistībā ar rudens un ziemas sezonas iestāšanos vairākos būvdarbu objektos, kur darbi turpināsies arī nākamgad, tiek ieviests tehnoloģiskais pārtraukums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->