Ģirģens patvēruma meklētāju pārdalē aicina ņemt vērā katras valsts izaicinājumus

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens

Lemjot par solidaritāti patvēruma meklētāju pārdalē, jāņem vērā katras Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts specifiskie un ģeopolitiskie apstākļi, tā, piedaloties ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē, paudis Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Pirmdien, 2.decembrī, notikušajā sēdē runāts par ES migrācijas un patvēruma politikas nākotni un ES iekšējās drošības nākotni.

Tikšanās laikā Ģirģens uzsvēra nepieciešamību ES dalībvalstīm ņemt vērā katras dalībvalsts specifiskos un ģeopolitiskos apstākļus, nevis automātiski lemt par solidaritāti patvēruma meklētāju pārdalei starp ES dalībvalstīm vai attīstīt domu par kompensāciju vai sodu sistēmas ieviešanu.

Iekšlietu ministrs atgādināja par Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanos un valsts darbu nodrošinot ES ārējās robežas kontroli ar Krieviju un Baltkrieviju, kā arī ar to saistītos izaicinājumus.

Latvija savu artavu ES drošības stiprināšanā sniedz ar profesionāliem migrācijas jomas ekspertiem, skaidroja ministrs un pieminēja Valsts policijas un Valsts robežsardzes specvienības, ikdienā piedalās Frontex operācijās Vidusjūrā.

Lasiet arī: Ģirģens: Jāceļ atalgojums iekšlietu nozarē viszemāk apmaksātajiem

Iekšlietu ministrs arī uzsvēra nepieciešamību ņemt vērā katras dalībvalsts ieguldījumu ES migrācijas un patvēruma meklētāju sistēmas stiprināšanā, ārējo robežu pārvaldībā, īpašu uzmanību veltot stratēģiskai sadarbībai ar trešajām valstīm un robežpārkāpēju atgriešanai uz to izcelsmes valstīm (efektīva atgriešanas politika).

Tāpat Ģirģens aicina domāt par tehnoloģiju attīstību un ar to saistītajiem izaicinājumiem ES drošībai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas