GKR palīdz gāzt Rīgas vicemērus un «pieliek punktu» līdzšinējai valdošajai koalīcijai

Anna Vladova un Oļegs Burovs

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova (S) un vietnieks Druvis Kleins ceturtdienas, 16.janvāra, ārkārtas sēdē zaudējuši savus amatus, jo par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās Gods kalpot Rīgai (GKR) deputāti.

Par Vladovas atstādināšanu nobalsoja 31 opozīcijas partiju pārstāvis – deputāti no Vienotības, Latvijas attīstībai, Jaunās konservatīvās partijas, nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK), kā arī Neatkarīgo deputātu frakcijas.

Tāpat par Vladovas atstādināšanu balsoja daļa GKR deputātu, kuriem bijis «brīvais balsojums», jo Saskaņa neatsauca savus parakstus par mēra Oļega Burova (GKR) noņemšanu no amata. No GKR pret Vladovu nobalsoja Burovs, Ainārs Baštiks, Mihails Gavrilovs un nesen no Saskaņas uz GKR pārgājusī Baiba Rozentāle.

«Pret» balsoja partija Saskaņa, deputātu bloks Rīgai! un pāris GKR deputāti, kopumā savācot 21 balsi. Vēl pieci GKR deputāti balsojumā atturējās.

Savukārt par Kleina atstādināšanu nobalsoja 30 domnieki – deputāti no Vienotības, Latvijas attīstībai, Jaunās konservatīvās partijas, VL–TB/LNNK, kā arī Neatkarīgo deputātu frakcijas. Arī pret Kleinu nobalsoja vairāki GKR deputāti.

«Pret» Kleina noņemšanu no amata balsoja partija Saskaņa, deputātu bloks Rīgai! un daļa no GKR, kopumā savācot 19 balsis. Šajā balsojumā atturējās seši deputāti.

Jau ziņots, ka sēde tika sasaukta pēc opozīcijas pārstāvju ierosinājuma. Kā sacīja VL–TB/LNNK Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis, paraksti par Vladovas atstādināšanu opozīcijai bija sagatavoti vēl tad, kad koalīcijas stabilitāte šķobījās iepriekšējā reizē, bet «eļļu ugunij pielējis» jaunais koalīcijas nesaskaņu vilnis.

«Mēs redzam Saskaņas un bloka Rīgai! darbības, Nila Ušakova (S) paziņojumus, un ir skaidrs, ka viņiem iekšienē viss brūk. Opozīcija uzskata, ka arī vicemēriem savi krēsli ir jāzaudē,» sacīja Locis.

Aizvadītajā nedēļā partijas Saskaņa un deputātu bloka Rīgai! politiķi paziņoja, ka, lai gan koalīciju atstāt neplāno, viņi uzstās uz Rīgas mēra Burova nomaiņu, jo nespēj ar viņu sastrādāties. Partneri iesnieguši parakstus par Burova atstādināšanu.

GKR savukārt uzsvērusi, ka neplāno piekrist koalīcijas partneru piedāvājumam un nebalsos par Rīgas domes priekšsēdētāja nomaiņu, bet gan aicinās partnerus atkārtoti sēsties pie sarunu galda un mēģināt domstarpības atrisināt.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas