GKR vicemēra amatam vērtēs četrus kandidātus

Andris Ameriks

Partijas Gods kalpot Rīgai (GKR) valdes sēdē Rīgas vicemēra amatam tiks vērtēti četri kandidāti – pašreizējie domes komiteju vadītāji, apstiprinājis bijušā Rīgas vicemēra Andra Amerika (GKR) pārstāvis Mareks Gailītis.

GKR deputāts Vjačeslavs Stepaņenko vada Mājokļu un vides komiteju, GKR deputāts Oļegs Burovs – Pilsētas īpašumu komiteju, GKR deputāte Eiženija Aldermane – Izglītības, kultūras un sporta komiteju, bet GKR deputāts Dainis Turlais – Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju. Pēc Gailīša teiktā, tieši kāds no šiem deputātiem, visticamāk, tiks virzīts vicemēra krēslam.

Partijas valdes sēde gaidāma jau pirmdien, 17.decembrī.

Kā ziņots, Rīgas vicemērs Ameriks nolēmis atkāpties no amata.

Ameriks uzskata, ka apstākļos, kad notiek izmeklēšana par konkrētiem likumpārkāpumiem Rīgas domē, viņa, Rīgas domes un GKR reputācija ir apdraudēta.

Ameriks sacīja, ka viņa vadītās partijas frakcija un valde tuvākajās dienās virzīs citu kandidātu domes vicemēra amatam. Atsakoties atbildēt uz žurnālistu jautājumiem, Ameriks pēc sava paziņojuma, atstāja preses brīfinga norises telpas.

Ameriks galvaspilsētas priekšsēdētāja vietnieka amatu ieņēma kopš 2010.gada.

Ameriks no amata atkāpies laikā, kad Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību Rīgas satiksme satricinājis korupcijas skandāls, kurā pagājušajā nedēļā tika aizturēts arī bijušais uzņēmuma vadītājs Leons Bemhens. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs paziņojis, ka lietā ir iesaistītas arī Rīgas domes amatpersonas.

Pavisam šajā kriminālprocesā aizturētas septiņas personas, no kurām sešām, tai skaitā arī Bemhenam, kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas