Glāzgovas konferencē valstis vienojas izbeigt atmežošanu Sibīrijā un Amazonē

ANO Klimata pārmaiņu konferencē Glāzgovā pasaules valstu pārstāvji vienojušies līdz 2030.gadam apturēt atmežošanas praksi tādos pasaules klimata noturībai svarīgos reģionos kā Amazone un Sibīrija, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Otrdien, 2.novembrī, Skotijā notiekošajā COP26 konferencē pasaules valstu pārstāvji vienojušies parakstīt Glāzgovas Līderu deklarāciju par mežu un zemes lietošanu. Parakstīt dokumentu apņēmusies Krievija, Kanāda, Kongo Demokrātiskā Republika, Ķīnas prezidents Sji Dzjinpins, Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru (Jair Bolsonaro), Indonēzijas prezidents Joko Vidodo (Joko Widodo) un citi.

Lasiet arī: ES un ASV vienojas par ievedmuitas tarifu samazināšanu

Parakstītājvalstu teritorijās atrodas kopumā 85% no pasaules mežu kopapjoma. Valstis vienojušās arī apmežot plašas teritorijas.

Ar līdumu veidošanu pasaules mežu masīvos ir saistīta aptuveni viena ceturtdaļa no siltumnīcefekta gāzu emisijām. Pēdējās desmitgadēs sevišķi tropu klimatiskajā joslā mežu zemes intensīvi pārvērstas par lauksaimniecības zemēm gaļas liellopu ganībām, kā arī eļļas palmu un sojas pupiņu audzēšanai.

Vēl pasaules klimata saudzēšanā svarīgs paziņojums konferencē nācis no Indijas. Dienvidāzijas lielvalsts, kur joprojām daudz kurina akmeņogles, ir apsolījusi līdz 2070.gadam samazināt ogļskābās gāzes izmešu apjomu līdz tādam, ko var absorbēt Indijas teritorija. ES un ASV apņēmušās šo mērķi sasniegt līdz 2050.gadam, Ķīna un Krievija – līdz 2060.gadam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas