bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.07.2018 | Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija
LatviaLatvija

Gobiņš: tiesnesis Freimanis pat nekautrējas klaji pildīt Ventspils oligarhu pasūtījumus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien, 27.septembrī, noraidīja Šveices advokāta Rūdolfa Meroni un viņa līdzgaitnieku pieteikumu prasības nodrošinājuma atcelšanai strīdā ar AS Ventbunkers un Global Oil Services Limited par īpašuma tiesību aizsardzību un zaudējumu piedziņu.

Baltic News, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tiesnesis Juris Freimanis

Atbildētāji – Meroni, Jānis Hāze, Alvis Hāze, Aivars Gobiņš, Arita Linde, Diāna Jukna, Mārtiņaš Bunka, Mihails Dementjevs, Deivids Gajs Anstiss – pieteikumu iesniedza, lūdzot atcelt apgabaltiesas šī gada 5.jūnija lēmumu, ar kuru tika apmierināts abu uzņēmumu pieteikums par prasības nodrošinājumu, proti, īpašuma tiesību aizsardzību.

Apgabaltiesas lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā, iesniedzot blakus sūdzību Augstākajā tiesā (AT).

Latvijā ir bijuši pat vairāki Satversmes tiesas (ST) spriedumi, kuros skaidri norādīts, ka tiesām, lemjot par prasības nodrošināšanu, ir jāvērtē pierādījumi, bet tiesnesis Juris Freimanis par šādu tiesu praksi «pilnībā aizmirsis» aģentūrai LETA akcentēja atbildētāju statusā esošais Gobiņš.

«Tiesnesis Freimanis ne vien nav vērtējis pierādījumus, kuriem būtu jāpamato šīs absurdās prasības nodrošinājuma nepieciešamība, bet pretēji iepriekš ST lemtajam ir atļāvies norādīt, ka nekādi pierādījumi neesot jāsniedz,» uzsvēra Gobiņš. Viņš norādīja, ka Freimanis, apmierinot prasības nodrošinājumu, ignorējis ne tikai ST lēmumus, bet arī AT Civillietu tiesu palātas iedibinātu tiesu praksi.

«Tiesnesim, ar kura lēmumu apķīlāti leģitīmās Ventbunkers valdes un padomes locekļa konti, absolūti nav traucējis tas, ka augstākas tiesu instances jau agrāk pieņēmušas diametrāli pretējus lēmumus, kā arī skaidri parādījušas, kāda argumentācija nepieciešama šādu lēmumu pieņemšanai,» secināja Gobiņš. Viņš piebilda, ka tiesneša lēmums tiks apstrīdēts AT.

22.oktobrī plkst.10 Rīgas apgabaltiesa izskatīs vēl vienu atbildētāju pieteikumu par prasības nodrošinājuma atcelšanu, šoreiz par tiesas 18.septembra lēmumu piedzīt zaudējumus, kas nodarīti Ventbunkeram.

Portālam Pietiek Gobiņš norādījis, ka Freimanis ar 18.septembra lēmumu ir pārspējis pats sevi. Lēmums ir ne vien juridiski pretrunīgs, bet skaidri parāda, ka tiesnesis pat nav centies saprast prasības iesniedzēju sarakstītā sacerējuma būtību un tik vien papūlējies kā pārrakstīt prasītāju, kas nu jau kļuvuši par viņa pastāvīgajiem klientiem, iesniegumu.

«Acīmredzot tiesnesis Freimanis vairs pat nekautrējas klaji un tieši pildīt Ventspils naudas maisu Olafa Berķa un Oļega Stepanova pasūtījumus, ieklausoties abu oligarhu advokātu lūgumos, tāpat kā savulaik to darīja, kad viņam zvanīja advokāts «Gutups». Pāris mēnešu laikā šī ir jau trešā reize, kad Berķa un viņa domubiedru izmisīgās prasības pret likumīgo AS Ventbunkers un AS Latvijas naftas tranzīts vadību ar neiedomājamu nelokāmību taisnā virzienā nonāk tiesneša Freimaņa izskatāmo lietu mapītē. Tāda sakritība ir vairāk nekā pārsteidzoša, taču, šķiet, nevienu tas pagaidām neuztrauc,» norāda Gobiņš.

Viņš uzsver, ka likumīgās AS Ventbunkers amatpersonas var tikai minēt, kādu luksusa preci šoreiz par saviem pakalpojumiem dabūs tiesnesis. «Pirms gadiem četriem mediji piefiksēja, ka vienlaikus ar sirsnīgām attiecībām ar Jūrmalas prokurori Sigitu Priedi (viņa bija aizdomās turamā KNAB izmeklētā lietā par kukuļņemšanu) tiesneša Freimaņa autoparks papildinājās ar 100 tūkstošu dolāru vērtu Cadillac Escalade, kamēr viņa paša gada ienākumi bija vien 28 tūkstoši latu. Tā kā šoreiz tiesneša labvēlīgais vaigs pagriezies bagāto Ventspils tranzītkaru nemiera cēlāju virzienā, droši vien arī neliela kosmosa kuģīša nonākšana tiesneša īpašumā nebūtu nekas brīnumains,» teic Gobiņš.

«Tiesnesis Freimanis lemj burts burtā tā, kā vēlas prasības iesniedzēji, nospļaujoties, ka viņa lēmumi ir pilnīgi pretēji likumam un augstāku tiesu instanču nolemtajam. Šādu praksi jau vairs nevar nosaukt par «ķēķi»; tiesnesis Freimanis, pateicoties bagātajiem Ventspils klientiem, jau ir sarīkojis īstas «ķēķa dzīres»,» tā Gobiņš, piebilstot, ka leģitīmā AS Ventbunkers un AS Latvijas naftas tranzīts vadība turpinās likumdošanā noteiktā veidā cīnīties pret Berķa, Stepanova un abu sabiedrotā Aivara Lemberga alkatību, noziedzīgajām interesēm un nelikumīgi sagrābtajiem Ventspils uzņēmumiem, kā arī iespējamo korupciju, kas valda atsevišķu «ķēķa» tiesnešu kabinetos.

Jāpiebilst, ka iepriekš atbildētāju pārstāvji tiesā – advokāts Daimārs Škutāns un Andrejs Eglītis – uzsvēra, ka piemērotais prasības nodrošinājums ir «absolūti abstrakts», jo lūgums par uzņēmuma īpašuma tiesību traucēšanas aizliegumu nerada sapratni par to, kādas tiesības tiek nodrošinātas, to izpildot.

Tāpat advokāti norādīja, ka prasībā par zaudējumu piedziņu nav noteikta summa, līdz kurai jānodrošina mantiska prasība, tādā veidā arī šī prasība, pēc advokātu domām, nav pamatota. Škutāns uzsvēra, ka prasības nodrošinājums kopumā nevar pastāvēt, jo ar to cenšas noregulēt un iesaldēt pašreizējo situāciju, nevis sekmēt gala spriedumu.

Ref: 102.000.102.2609


Pievienot komentāru

  1. Pinks teica:

    Vai nu tam tiesnesim baigi labi bleķo , vai arī ir kāds kompromatiņš pret viņu !

Šauļi plāno kopīgu atlaižu un pakalpojumu sistēmu ar Jelgavu

Šauļu pašvaldība plāno ieviest kopīgu atlaižu un pakalpojumu sistēmu ar Jelgavu.

Bildēs: Zviedrijā turpina degt vairāki tūkstoši hektāru meža

Daudzviet Zviedrijā, bet jo sevišķi valsts vidienē turpinās plaši mežu ugunsgrēki, kuriem labvēlīgu situāciju radījusi rekordaugsta gaisa temperatūra un ilgas nedēļas bez lietus.

Bankā: Rīga atpaliek no kaimiņvalstīm nekustamo īpašumu darījumos

Pieaugot iedzīvotāju ienākumu līmenim un uzkrājumu apjomam, aizvien vairāk iedzīvotāju lemj par labu mājokļa iegādei, liecina Swedbank apkopotie dati.

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret diviem policistiem par krāpšanos ar azartspēlēm

Iekšējās drošības birojs lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret vairākām personām par datorkrāpšanu spēļu automātos, tostarp pret diviem policistiem.

Kanādā traģiska apšaude Toronto pilsētā

Kanādas lielākajā pilsētā Toronto noticis uzbrukums civiliedzīvotājiem ar šaujamieroci. Divi cilvēki nonāvēti, un vēl 13 cilvēki tikuši ievainoti.

Latvijā teju 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši

Latvija šobrīd ieņem līderpozīciju jaunatklāto HIV gadījumu skaitā Eiropas Savienībā – turklāt gandrīz 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši, norāda sabiedrības veselības speciāliste, Baltijas HIV asociācijas biedre Anda Ķīvīte.

Igaunijas zemnieki aktīvi piedalās Atvērto saimiecību dienā

Zemnieki Igaunijā aizvadījuši ceturto Atvērto saimniecību dienu, kad vairāk nekā 250 zemnieku saimniecības uzņēmušas savā sētā katru, kurš vēlas apskatīt klātienē, kā tiek audzēta un apstrādāta lauksaimniecības produkcija.

OCTA Garantijas fonda apmērs strauji samazinājies, tā apdrošinātāji

Neskatoties uz to, ka apdrošināšanas sabiedrības kopš 2016.gada oktobra atsāka iemaksu veikšanu OCTA Garantijas fondā, šobrīd tas samazinājies līdz vēsturiski zemākajam slieksnim kopš 2008.gada aprīļa, kad tas pārsniedza likumā noteiktos 20 miljonu eiro un iemaksas vairs nebija jāveic.

Valdgales ugunsgrēku notur iekšpus izveidotā perimetra; sasaukta Krīzes vadības padomes sēdē

Glābējiem nakts laikā izdevies noturēt Valdgales pagastā izcēlušos ugunsgrēku iekšpus izveidotā perimetra, uzsver Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Lursoft: Ēdināšanas joma Latvijā – cik apgroza, nopelna un nodokļos samaksā nozares līderi

Vai ēdināšanas nozares uzņēmumi Latvijā patiesi strādā ar zaudējumiem un kāds ir to nodokļu pienesums, pētījumā centies noskaidrot Lursoft, apkopojot datus par nozares uzņēmumu darbību pēdējo trīs gadu laikā.

Polijas Seims steidz nomainīt nepiekāpīgo Augstākās tiesas priekšsēdētāju

Polijā turpinoties reformām tiesu varā, ko asi nopēlusi daļa sabiedrības un Eiropas Komisija, likumdevēji nolēmši paātrināt Augstākās tiesas priekšsēdētājas, skaļas reformu pretinieces nomaiņu.

Olaines cietuma teritorijā plāno būvēt IeVP un VPD personāla mācību centru

Lai nodrošinātu visām Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta personāla grupām atbilstošu apmācību infrastruktūru un iespējas, Olaines cietuma teritorijā iecerēts izbūvēt ieslodzījuma vietas paraugkorpusu, kā arī mācību centru, liecina Tieslietu ministrijas sagatavotais Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas Korekcijas dienesti koncepcijas projekts.

Pēc žurnālistu materiāliem policija sākusi pārbaudi par Lemberga meitas ofšoru tīklu

Valsts policija sākusi pārbaudi pēc žurnālistu publicētajiem materiāliem par pienākumu pildīšanas atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga meitas ofšoru tīklu.

Bulgārija noraida migrantu atpakaļuzņemšanu no Rietumeiropas

Bulgārijas parlaments pieņēmis tiesību normu, kas valdībai liedz parakstīt divpusējus nolīgumus ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm par tādu ieceļotāju atpakaļuzņemšanu, kuri bloka teritorijā iekļuvuši caur Bulgāriju, bet pēcāk valsti pametuši.

Karstuma vilnis Latvijā turpināsies, vietām gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes

Šajā nedēļā karstums Latvijā neatkāpsies – dienas būs sutīgas un arī naktīs gaiss vietām neatdzisīs vairāk par +20 grādiem. Gandrīz katru dienu kādā no reģioniem varēs novērot lietu un pērkonu.

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Jaunākie komentāri