Gobzems aicina JKP neatteikties no dalības viņa valdībā; Bordāna partija no sava uzstādījuma neatkāpjas

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems

Premjera amata kandidāts Aldis Gobzems no partijas KPV LV izteicis aicinājumu Jaunajai Konservatīvajai partijai (JKP) neatteikties no dalības viņa veidotajā valdībā.

«JKP tiek piedāvāts īstenot tās 4 000 zīmju oficiālajā programmā cilvēkiem solītās un īpaši šajā programmā iezīmētās reformas izglītībā, veselības aprūpē vai tieslietās ar tajā pašā 4 000 zīmju programmā pašas JKP tautai apsolītiem ministriem. Jums ir izšķirošā balss. Tieši no JKP šobrīd būs atkarīgs, vai savlaicīgi tiks apstiprināts valsts budžets un vai cilvēkiem savlaicīgi tiks izmaksātas solītās algas,» teikts Gobzema paziņojumā sociālajā vietnē Facebook.com.

«Jāni Bordān, citas tādas iespējas mums nebūs realizēt maksimālo no mūsu programmām. (..) Es arī neticu, ka JKP par drosmīgu, godīgu un gudru uzskatīs iešanu ideoloģiskā pretpola un Bordāna valdības gāzēja Attīstībai/Par! veidotā valdībā ar mazāku ietekmi un mazākām iespējām realizēt savu programmu, atstājot savus partnerus KPV LV opozīcijā. Es neticu, ka JKP par drosmīgu, godīgu un gudru uzskatīs nevēlēšanos pildīt 4 000 zīmju programmā cilvēkiem solīto, slēpjoties aiz karoga ar līnijām un būtībā uzmetot vēlētāju,» teikts Gobzema paziņojumā.

Premjera amata kandidāts arī uzsver, ka laika nav daudz – 10.decembris ir pēdējā diena. Tāpēc viņš aicina JKP līdz šīs sestdienas vakaram pulksten 20:00 pieņemt lēmumu.

Bordāns, atsaucoties uz Gobzema aicinājumu, izplatītajā paziņojumā uzsver, ka jau sākotnēji, JKP biedru sapulcē stingri definēts, ka gadījumos, ja tas būs matemātiski iespējams, politiskais spēks atbalstīs jaunās koalīcijas izveidi bez partiju Saskaņa un Zaļo zemnieku savienība piedalīšanās. «Jaunie konservatīvie uzskata, ka Saskaņa ir pretvalstisks spēks, kura darbība bieži vien notiek nevis Latvijas valsts un tās iedzīvotāju, bet gan citu valstu interesēs, savukārt Zaļo zemnieku savienība ir politiskā partija, kas visspilgtāk raksturo līdzšinējo, duļķaino un nesaprotamo politikas vidi, kas kategoriski nav pieņemama mūsu partijas biedriem un arī vēlētājiem,» norāda politiķis.

Pēc viņa teiktā, partija pauž apņemšanos sēsties pie sarunu galda, lai no četrām partijām – Jaunā konservatīvā partija, Kam Pieder Valsts?, Nacionālā apvienība un Jaunā Vienotība  izveidotu valdību, kura jau nākamnedēļ sāktu ieviest solījumus dzīvē. «Šai valdībai būtu garantēts Saeimas vairākuma atbalsts ar vairāk nekā 50 balsīm,» paziņojumā norāda Bordāns, piebilstot, ka JKP šajā valdības modelī nepretendēs uz papildus ministru amatiem un ir gatava nekavējoties atsaukties uz tālākām sarunām šādā četru partiju formātā.

Tikmēr ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze norāda, ka partija, «piedaloties sarunās par Gobzema vadītās valdības darbības principiem un veicamajiem darbiem, ir bijusi konstruktīva un paudusi nepārprotamu vēlmi strādāt Latvijas un tās iedzīvotāju interesēs. Tai par laikā Jaunā Konservatīvā partija ar saviem paziņojumiem un uzstādījumiem valdības veidošanas sarunas ir torpedējusi.»

ZZS izplatītajā paziņojumā pauž uzskatu, ka valsts un sabiedrības interesēs ir maksimāli īsā laikā vienoties par jaunas valdības izveidi, lai tā pilnvērtīgi uzsāktu savu darbu. Politiskais spēks aicina Gobzemu atrisināt domstarpības ar apvienību Attīstībai/Par! un partijām, kas patiesi ir ieinteresētas valsts attīstībā un iedzīvotāju labklājības nodrošināšanā sēsties pie viena galda, lai vienotos par kopīgu darbu jaunajā valdībā.

Jāpiebilst, ka KPV LV līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš neatbalsta ZZS dalību valdībā, tādējādi iebilstot paša partijas biedra, premjera amatam nominētā Gobzema piedāvātajam valdības modelim. «Mans viedoklis ir tāds, ka Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij), manuprāt, ir Latvijas lielākā nelaime – es esmu to teicis daudzas reizes,» savu nostāju aģentūrai LETA pauž Kaimiņš. Politiķa sirdsapziņa neļaujot iet koalīcijā ar ZZS veidojošo partiju Latvijai un Ventspilij.

Kaimiņš norāda, ka tas ir viņa personīgais viedoklis, par ko viņš informējis KPV LV Saeimas frakciju. Viņš arī uzsver, ka par Gobzema piedāvāto ministru sadalījumu vēl būs nepieciešams balsojums KPV LV frakcijā.

Kaimiņš neredz problēmu izveidot četru partiju koalīciju ar KPV LV, JKP, NA un JV. Politiķis norāda, ka VL-TB/LNNK būtu jāatbalsta pieeja, ka labi strādās arī šo četru partiju modelis.

Vaicāts, vai Kaimiņa nostāja neliecina par šķelšanos KPV LV, politiķis aģentūrai LETA atbild noraidoši. Viņš skaidro, ka frakcijā ir demokrātija un katram deputātam pašam būs jāpieņem lēmums.

Šobrīd Gobzema izredzes izveidot valdību atkarīgas no vienošanās ar JKP par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) dalību valdībā.

Kā ziņots, Gobzems visvairāk ministru posteņus piedāvā JKP, kurai būtu jāpārkāpj pašas noteiktā «sarkanā līnija» un valdībā jāsastrādājas ar ZZS.

Sev KPV LV vēlas trīs vietas valdībā – Gobzems būtu premjers, Saeimā neiekļuvušais Roberts Spručs ieņemtu finanšu ministra amatu, bet par iekšlietu ministru partija vēlētos redzēt Saeimas deputātu Ralfu Nemiro. Delfi TV ar Jāni Domburu Gobzems atklāja, ka KPV LV finanšu ministra amatam var piedāvāt arī Saeimas deputātu Kasparu Ģirģenu, kurš būtu kā otrais variants.

JKP tiek piedāvāti četri ministru posteņi: satiksmes ministra – Tālim Linkaitam, veselības – Jurim Jurašam, izglītības – Dagmārai Beitnerei-La Gallai, bet tieslietu – Jānim Bordānam vai Jutai Strīķei.

Apvienībai Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) Gobzems piedāvā trīs ministru posteņus: vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra vietu – Raivim Dzintaram vai Rihardam Kolam, labklājības – Imantam Parādniekam, kultūras – Dacei Melbārdei.

ZZS un Jaunajai vienotībai (JV) tiek piedāvāts pa divām vietām Ministru kabinetā: zemkopības ministra amatu varētu ieņemt Edgars Tavars vai Armands Krauze, bet aizsardzības ministra amatu varētu saglabāt Raimonds Bergmanis. Savukārt JV pārstāvji Jānis Reirs un Edgars Rinkēvičs varētu ieņemt attiecīgi ekonomikas un ārlietu ministru amatus.

KPV LV vēlas, lai tiktu nomainīta arī Saeimas Budžeta komisijas vadība, šo amatu atņemot Attīstībai/Par (AP) pārstāvim Mārtiņam Bondaram un uzticot to KPV LV deputātam Atim Zakatistovam.

AP pārstāvi KPV LV vēlas izslēgt arī no Saeimas prezidija – Gobzema piedāvājums paredzētu izmaiņas Prezidijā, no tā izslēdzot AP pārstāvi Mariju Golubevu un ieceļot par Saeimas priekšsēdētāja biedru Artusu Kaimiņu (KPV LV). Inese Lībiņa-Egnere (JV) attiecīgi mainītu savu pozīciju un kļūtu par Saeimas sekretāra biedru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas