Gobzems, visticamāk, netiks sveikā cauri par mētāšanos ar nepatiesiem apvainojumiem

Saeimas deputāts un bijušais advokāts Aldis Gobzems

Tiesa atzina, ka, nosaucot Mārtiņu Bunku par mafijas izpildītāju un bandītu, Aldis Gobzems ir izplatījis nepatiesas ziņas. Gobzema rīcību tiesa ir uzskatījusi par neatļautu darbību, jo atbildētājs nav iesniedzis nevienu pierādījumu par savu apgalvojumu patiesumu.

Ziņu portālam delfi.lv zvērināta advokāte Anete Bergmane, kas tiesā pārstāv Bunkus ģimeni, norāda: «Es kā advokāte nevaru spriest par Gobzema ieskatā esošajām varas attiecībām, taču varu skaidri un kritiski novērtēt konkrētās civillietas būtību, gaitu un atbildētāja argumentus.» 

Bergmane delfi.lv uzsver, ka Gobzemam tiesā bija jāpierāda, ka ir pamats saukt Bunkus par bandītu, mafijas izpildītāju un personu, kas laupījusi naudu. Taču Gobzems tiesai neiesniedza ne rakstveida paskaidrojumus par prasību, ne viņa apgalvojumus pamatojošus pierādījumus.

Lai gan pāris dienas pēc zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus nāves 2018.gada 30.maijā Gobzems savas pirmsvēlēšanu kampaņas laikā uzsāka aktīvi izplatīt ziņas, ka Bunkus esot bijis saistīts ar mafiju, esot mafijas izpildītājs un visiem zināms bandīts. Šādu izteikumu ticamību Gobzems pastiprināja ar apgalvojumu, ka viņš atbildot par saviem vārdiem. Par mirušā Mārtiņa ģimeni tika apgalvots, ka viņiem būtu jāsēž cietumā, delfi.lv atgādina advokāte.

Jāatzīmē, ka tiesa konstatēja, ka Gobzems ir rīkojies pretrunā ar vispārpieņemtiem morāles un ētikas principiem. Kā arī paudis nesamērīgi aizskarošu viedokli, ka Mārtiņa ģimenei būtu jāsēž cietumā. Par to no Gobzema Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēmusi piedzīt  par labu Mārtiņa Bunkus ģimenei 11 833,68 eiro.

Vēl par šo tematu: Pirmās instances tiesa no Gobzema piedzen gandrīz 12 000 eiro par Bunkus ģimenes goda un cieņas aizskaršanu

BNN jau ziņoja, ka  Gobzems  sabiedriskajā medijā bija paudis: «Pirms divām nedēļām tiek nošauta valsts amatpersona, kas ir visiem zināms bandīts,» tā par nogalināto Mārtiņu Bunku 2018.gada 13.jūnijā LTV raidījumā Tieša runa paziņoja tobrīd vēl KPV LV deputāta un premjera amata kandidāts Gobzems. Šis ir viens no izteikumiem, par ko Bunkus ģimenes locekļi Gobzemu iesūdzējuši tiesā.

Latvijas Zvērinātu advokātu padome (LZAP) Gobzemu 2018.gadā izslēdza no advokatūras saistībā ar apgalvojumu izplatīšanu.

Mārtiņš Bunkus tika nošauts 2018.gada 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kas, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Advokāta slepkavas policijai līdz šim nav izdevies aizturēt.

Tāpat vēstīts, ka šī gada janvārī pirmās instances tiesa noraidīja citu Bunkus ģimenes prasību pret Gobzemu, kurā no deputāta vēlējās piedzīt 10 000 eiro. 

Šajā lietā atbildētājs bija arī izdevniecība Dienas Bizness, kas publicēja Gobzema izteikumus. Gobzems intervijā laikrakstam 2018.gadā pauda, ka Mārtiņa Bunkus brālis Kaspars ir bijis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersona un ir izmantots dienesta stāvoklis, lai piedāvātu uzņēmējiem sakārtot problēmas ar VID, pretī prasot samaksu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas