Gobzems pārtrauc sarunas par valdības veidošanu ar Attīstībai/Par!

Partijas KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems

Partijas KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar partiju apvienību Attīstībai/Par! (AP). Tikmēr politiskais spēks uzskata, ka Gobzems meklē, kā iziet no strupceļa, jo saprot – valdību izveidot nesanāks. 

«Ar šo paziņoju, ka no turpmākajām valdības veidošanas sarunām izslēdzu Attīstībai/Par, kurai pielipis valdības gāzēja vīruss. Šim vīrusam jau ir recidīva raksturs un tā acīmredzot ir tā jaunā politika, ko partija solīja vēlētājiem,» teikts Gobzema sociālā tīkla Facebook.com paziņojumā.

Premjera amata kandidāts pārmet, ka jau no paša sākuma AP esot bijusi «vēlme spēlēt tikai Edgaram Jaunupam un tā sponsoriem saprotamu spēli».

«Neviena konstruktīva priekšlikuma, meli televīzijas kameru priekšā, gļēvulīgi smaidi, drosmes trūkums runāt seja un aizmuguriski kuluāru piedāvājumi vēl vakar vakarā ar mēģinājumiem izveidot (…) valdību ar Krišjāni Kariņu (JV) priekšgalā un centieniem trūkstošās balsis piepirkt no citām partijām,» AP kritiku turpina Gobzems, «es ļoti ceru, ka partijas šādiem netīriem kuluāru piedāvājumiem netaisās piekrist un netaisās iet Jaunupa pavadā, akceptējot iepriekš politikā pierastu deputātu pirkšanas scenāriju,» teikts Facebook ierakstā.

Savukārt AP Gobzemam pārmet nevēlēšanos sadarboties, kā arī to, ka valdības sarunās netika piedāvāts neviens reformu plāns. «Gobzema kungs jau kādu brīdi meklēja iespēju izslēgt AP no sarunām, jo esam neērts sarunu partneris – mūs interesē saturiskas sarunas par valdības darāmajiem darbiem un reformām, bet tās jau veselu nedēļu nenotika, jo nekādas programmas Gobzemam nav. Tikai tukšas frāzes un valsts drošībai bīstami likumu grozījumi,» teikts AP izplatītajā paziņojumā.

Jāatzīmē, ka AP pārstāvji vēl pirmdien, 3.novembrī, pirms Gobzema paziņojuma bija nolēmuši sasaukt sapulci, kurā apvienības biedri balsotu «jā» vai «nē» dalībai Gobzema vadītā valdībā.

Gobzems arī paziņojis, ka šīs Saeimas sasaukuma laikā neredzot iespēju sadarboties ar AP, «kamēr tās deputāti ir tikai marionetes Jaunupa kuluāru interesēs».

«Ir acīmredzami, ka AP nav ieinteresēta medikamentu cenu samazināšanā, OIK atcelšanā, azartspēļu ierobežošanā. Ir acīmredzami, ka minētā partija dara visu, lai nenonāktu līdz lēmumiem, jo tai pie sarunu galda viss ir tikai slikti, bet konkrētu risinājumu vai piedāvājumu apzināti nav. Vienlaikus pateicos pārējām politiskajām partijām par konstruktīvu spēju paciest šo AP destruktīvo rīcību un pēc būtības spēt diskutēt par problēmjautājumiem,» tā Gobzems.

Tikmēr apvienība savā paziņojumā pauž bažas par Gobzema saistību ar Aināru Šleseru, plāniem sadarboties ar Saskaņu, kā arī vēlmi ierobežot plašsaziņas līdzekļus un slēgt valdības sēdes.

Tikmēr Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicina neturpināt sarunas ar Zaļo un zemnieku savienību. Vairākuma valdību joprojām ir iespējams izveidot no četrām partijām – KPV LV, JKP, Nacionālās apvienības un Jaunās Vienotības, izteicies JKP līderis Jānis Bordāns, reaģējot uz Gobzema lēmumu no turpmākām sarunām izslēgt AP.

«Šobrīd iznāk, ka ir 53 balsis. Tā būtu konservatīva valdība, kurā vairākums ir jauni politiķi. Un jauna politika arī,» intervijā Latvijas Radio sacījis Bordāns. Vienlaikus viņš noliedzis, ka JKP būtu iesaistījusies sarunās par dalību valdībā, kuru vadītu Jaunās Vienotības politiķis Krišjānis Kariņš.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas