Gobzems uz prezidenta pili dosies ar trīs situācijas redzējumiem

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems

Premjera amata kandidāts Aldis Gobzems no KPV LV pirmdien, 10.decembrī dosies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar trīs situācijas redzējumiem.

Šodien došos pie Valsts prezidenta. Nevis ar baltu karogu, bet trīs situācijas redzējumiem, un neviens no tiem nav tāds, par ko brīvdienās rakstīja prese,tā savā Facebook profilā paziņojis Gobzems, piebilstot, ka ir jācīnās līdz galam.

Tāpat viņš paziņojumā norādījis, ka «šodiena būs viena no interesantākajām dienām dzīvē», jo notiks mēģinājums šķelt partiju KPV LV vecās politikas turpināšanai.

Kā zināms, Valsts prezidents Gobzemam devis divas nedēļas laika – līdz 10.decembrim, lai viņa veidotā valdība iegūtu vairākuma atbalstu, būtu zināmi ministri un jaunās valdības paveicamie galvenie darbi. Prezidents piebilda, ka gadījumā, ja tas neizdosies, tad Gobzema nomināciju atsauks, bet viņš cer, ka partijas spēs panākt vienošanos par jaunas valdības izveidi.

BNN jau rakstīja, ka Gobzems piektdien, 7.decembrī atsaucis savu valdības piedāvājumu partijām, plānojot jaunajā Ministru kabinetā aicināt bezpartejiskus profesionāļus. «Gadījumā, ja mans piedāvātais valdības sastāvs netiks apstiprināts, aicināšu Valsts prezidentu Raimondu Vējoni izsludināt ārkārtas vēlēšanas,» tā Gobzems.

Tomēr Gobzema plāns neguva citu partiju atbalstu un sestdienas, 8.decembra vakarā viņš partijām esot piedāvājis jaunu plānu – turpināt diskusijas četru partiju sastāvā, bez Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), tādējādi neturpinot uzstāt uz iepriekš piedāvāto valdības izveidošanu no bezpartejiskajiem ministriem.

Aptaujātās partijas norādījušas, ka pagaidām neplāno iesaistīties sarunās par jauniem piedāvājumiem, lai gan Jaunā konservatīvā partija (JKP) un partiju apvienība Jaunā Vienotība (JV) plāno šo jautājumu izrunāt.

Savukārt nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētājs Raivis Dzintars sacījis, ka pēc JV un JKP izstāšanās no sarunām Gobzemam nav iespēju piedāvāt vairākumu. Līdz ar to apspriest jaunu versiju pašlaik ir neaktuāli.

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcija līdz šim nav informēta par iespējamām valdības veidošanas sarunām bez viņu iesaistes, izteicies ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Armands Krauze. Viņš skaidrojis, ka ar citu Saeimas frakciju pārstāvjiem, tostarp Gobzemu nav sazinājies nedz sestdien, nedz svētdien, 9.decembrī, tāpēc atteicās komentēt iespējamību, ka Gobzems varētu mēģināt veidot jauno valdību četru partiju sastāvā, no sarunām izslēdzot ZZS pārstāvjus.

Tāpat Krauze norādījis, ka, pirms Gobzema svaigākā valdības veidošanas piedāvājumu izvērtēšanas, nepieciešams sagaidīt Valsts prezidenta paziņojumu, kas paredzēts pēc viņa tikšanās ar Gobzemu.

Tikmēr Attīstībai/Par! (AP) līderis Artis Pabriks paudis uzskatu, ka Gobzema pašreizējā stratēģija ir izmisīgi neatlaidīga, tādēļ viņam neizdosies izveidot nākamo valdību, lai arī kāds būtu viņa piedāvājums. Taujāts, vai arī AP pārstāvji saņēmuši aicinājumu atgriezties pie sarunu galda, līdzīgi kā to saņēma citas, Pabriks atbildējis noraidoši, piebilstot, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks pēdējo dienu laikā tikai novēro valdības veidošanas procesu.

Pabriks atteicās komentēt Valsts prezidenta iespējamo paziņojumu pēc tikšanās, taču piebildis, ka joprojām ir gatavs būt premjerministra amata kandidāts.

Jāpiebilst, ka pirmdien, 10.decembrī, Gobzems ne vien dosies uz prezidenta pili, bet arī notiks partijas KPV LV valdes sēde.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas