Gobzemu atbrīvo, taču pret viņu sāk divus administratīvā pārkāpuma procesus

Valsts policija pirmdien, 6.decembrī, Tukumā aizturēto Saeimas deputātu Aldi Gobzemu (LuK) atbrīvojusi un pret viņu sākusi divus administratīvā pārkāpumu procesus.

Pret mītiņa organizatoru Tukumā Valsts policija sākusi divus administratīvo pārkāpumu procesus. Viens process sākts par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām un otrs pēc likuma Par sapulcēm, gājieniem un piketiem pārkāpumiem, ziņo Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Tāpat sākti vairāki administratīvo pārkāpumu procesi pret citiem nesankcionētās sapulces dalībniekiem, un tiks vērtēta arī pārējo sapulces dalībnieku atbildība.

Valsts policija aicina neapmeklēt šādas nesankcionētas sapulces.

Gobzems pēc atbrīvošanas no policijas iecirkņa sociālo tīklu platformās paziņojis, ka par likuma «pārkāpšanu» pieprasot «atlaist visus Tukuma mentus» un prasīšot iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) un Valsts policijas priekšnieka Armanda Ruka demisiju par pretlikumīgu rīcību pret deputātu.

Tāpat, neskatoties uz notikumu Tukumā, deputāts devies tālāk uz Talsiem, kur viņš iepriekš bija izsludinājis tikšanos ar iedzīvotājiem. Ja deputātu aizturēšot Talsos, tad viņš braukšot uz Ventspili, Liepāju un citām pilsētām.

Uz tikšanos ar Gobzemu Talsos bija sanākuši vairāki desmiti cilvēku, liecina sociālajos medijos ievietotie video.

Lasiet arī: VIDEO | Policija Tukumā aiztur Gobzemu

Kā vēstīts, Gobzemu pirmdien policija aizturēja Tukumā, kur viņš ar speciāli sagādāto un aplīmēto autobusu bija ieradies, lai sāktu viņa reklamēto protesta akciju pret valsts varu. Tikšanās vieta bija paredzēta pie veikala Lidl, bet aizturēšana notika pāri ielai pie vietējās benzīna uzpildes stacijas.

Uz Gobzema ierašanos Tukumā bija sanākuši vairāki desmiti cilvēku, no kuriem daļa skaļi likumsargiem pārmeta par politiķa aizturēšanu.

Jau ziņots, ka Valsts policija iepriekš Gobzemam par šogad 4.augustā Rīgā nesankcionēto protesta akciju pret obligātu vakcināciju piemēroja 350 eiro un 2000 eiro lielu administratīvo sodu. Savukārt par 18.augustā protesta akcijā pret obligātu vakcināciju notikušajiem pārkāpumiem deputātam policija piemērojusi administratīvos sodus 6700 eiro apmērā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas