Golubeva par pārkāpumiem iepirkumos ierosina disciplinārlietu pret IeM Informācijas centra priekšnieci

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) ierosinājusi disciplinārlietu pret Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra priekšnieci Līgu Lapiņu par būtiskiem pārkāpumiem iepirkumu procesā, vēsta IeM.

Iekšlietu ministrijā ir pabeigta Golubevas ierosinātā dienesta pārbaude saistībā ar divām Iekšlietu ministrijas Informācijas centra rīkotajām iepirkuma procedūrām: Videokameru iegāde un uzstādīšana uz četriem gadiem un Drošu tehnoloģisko rīku un risinājumu izveide četriem gadiem.

IeM norāda, ka dienesta pārbaudē konstatēti vairāki pārkāpumi, kā rezultātā iekšlietu ministre lūgs Iepirkumu uzraudzības biroju sākt administratīvā pārkāpuma lietvedību saistībā ar iespējamiem Publisko iepirkumu likuma 84. un 86.panta pārkāpumiem.

Tāpat Golubeva ierosinās disciplinārlietu pret Iekšlietu ministrijas Informācijas centra priekšnieci Līgu Lapiņu saistībā ar iespējamu Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 36.panta pirmajā, otrajā vai trešajā daļā paredzēto disciplinārpārkāpumu.

Ministre arī uzdos Iekšlietu ministrijas Informācijas centram izvērtēt iepirkuma komisijās iekļauto Iekšlietu ministrijas Informācijas centra darbinieku rīcību Darba likuma 90. vai 101.pantā noteiktajā kārtībā, kā arī

liks izvērtēt turpmākās sadarbības iespējas ar iepirkuma procedūrā uzvarējušo pretendentu SIA KB Open.

Pārbaudē netika konstatēti likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā 11.panta pirmajā daļā noteikto ierobežojumu pārkāpumi, kas dotu pamatu uzskatīt, ka bijusī Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole, pildot valsts amatpersonas pienākumus, būtu atradusies interešu konflikta situācijā.

Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs attiecīgajā situācijā izvēlējās veikt sarunu procedūru, nevis rīkot atklātu konkursu.

Dienesta pārbaudē secināts, ka Iekšlietu ministrijas Informācijas centra kā pasūtītāja norādītie apstākļi sarunu procedūras piemērošanai nav atzīstami par neparedzamiem ārkārtas apstākļiem Publisko iepirkumu likuma 8.panta septītās daļas 3.punktā izpratnē.

Tas liecina par būtiskiem konkurences un brīvā tirgus ierobežojumiem no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra kā pasūtītāja puses, vienlaikus pastāvot neefektīvas valsts budžeta līdzekļu izlietošanas riskiem, skaidro IeM.

Dienesta pārbaudes komisija ir arī konstatējusi būtiskas kļūdas abu iepirkuma komisiju darbā, kam bija tieša ietekme uz iepirkuma procedūras rezultātiem, kā rezultātā par iepirkuma procedūras uzvarētāju tika atzīts pretendents, kura iesniegtais piedāvājums neatbilda iepirkuma procedūras dokumentos izvirzītajām prasībām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas