Google ievērojami paplašina Android operētājsistēmas lietojumu

Uzņēmums Google gatavo jaunu operētājsistēmas Android versiju, ko varēs izmantot arī citās elektronikas ierīcēs papildus izplatītajam lietojumam viedtālruņos un planšetdatoros.

Šis interneta uzņēmums arī šobrīd izstrādā savas elektronikas ierīces, kā, piemēram, spēļu konsoli un rokas «viedpulksteni», kas savienojams ar viedtālruni. Izstrādes procesā ir arī jauns modelis video un mūzikas straumēšanas (streaming – angļu val.) ierīcei Nexus Q.

Šajos un vēl citos elektronikas izstrādājumos tiks izmantota jaunākā versija Google radītajai Android operētājsistēmai, kas būs pabeigta 2013.gada rudenī, vēsta Wall Street Journal.

Ambiciozie plāni elektronikas ražošanā vēlreiz liecina par ASV uzņēmuma mērķi, maksimāli izmantot populārās operētājsistēmas sasniegumus. Pirmo reizi šī bezmaksas datorprogramma elektroaparatūras ražotājiem tika piedāvāta 2008.gadā, un šobrīd ar Android darbojas 75% visu viedtālruņu un 57% planšetdatoru.

Android nākotne

Lai arī operētājsistēma ir pieejama par brīvu, Google ienākumus gūst, viedtālruņu un planšetdatoru lietotājiem izmantojot uzņēmuma interneta pakalpojumus, piemēram, tā meklētājprogrammu un YouTube.

Taču līdz šim uzņēmums ļāvis ar Android aprīkot tikai šo divu tipu elektroierīces.

Savukārt rudenī gaidāmo Android versiju citi ražotāji varēs uzstādīt arī portatīvajos un stacionārajos datoros, un pat novatoriskos ledusskapjos, par kuru izstrādes plāniem zina vēstīt Wall Street Journal.

Datortehnikas ražotāji, kā, piemēram, Hewlett Packard, jau pašlaik izstrādā portatīvos datorus, kuri paredzēti darbam ar operētājsistēmas jauno versiju. Attiecīgi gaidāms, ka Android klēpjdatori tirgū konkurēs ar Microsoft Windows programmatūras portatīvajiem datoriem.

Šai saistībā interesantus jaunumus nesenā intervijā atklājis Jenhsungs Huangs – Android ierīču mikroshēmu ražotāja Nvidia Corp. izpilddirektors. Viņš paredz, ka ar laiku Android ierīces lietos trīs miljardi cilvēku.

Jau šobrīd miljons programmētāju visā pasaulē to izmanto lietojumprogrammu (application – angļu val.) un elektroierīču izstrādei.

Huangs arī apstiprinājis baumas, ka Android grasās ieiet arī videospēļu un mājsaimniecības elektropreču tirgū. Nākotnes plānos ietilpst arī automašīnu datorsistēmas un programmatūra stacionārajiem jeb galda datoriem.

Ref: 111.111.103.131

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas