Google maldinājis Android lietotājus par atrašanās vietas datu krāšanu, secina Austrālijas tiesa

Austrālijas tiesa atzinusi amerikāņu interneta lieluzņēmumu Google par vainīgu Austrālijas likumu pārkāpšanā, jo tas maldinājis mobilo datorierīču operētājsistēmas Android lietotājus par viņu atrašanās vietas datu uzkrāšanu, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Piektdien, 16.aprīlī, Austrālijas Federālā tiesa secinājusi, ka ASV uzņēmums ir pārkāpis patērētāju tiesību aizsardzības likumus saistībā ar operētājsistēmas atrašanās vietas datu uzkrāšanu no 2017.gada janvārim līdz 2018.gada decembrim. Lietotājiem veicot Android mobilās ierīces sākotnējo iestatīšanu un izveidojot jaunu Google kontu, tam maldinoši norādīts, ka iestatījums «Location History» (atrašanās vietas vēsture – angļu val.) ir vienīgais šajā kontā, kas ietekmē to, vai Google vāc, glabā vai izmanto ar personu identificējamus datus par atrašanās vietu, atzinusi tiesa.

Lasiet arī: Austrālija pieņem likumu, lai piespiestu Facebook un Google maksāt par ziņu saturu

Secināts, ka šādus datus ASV uzņēmumam ļauj vāk un uzkrāt arī iestatījums «Web&App Activity» (darbība tīmeklī un lietotnēs – angļu val.), ja tas bijis ieslēgts, un jaunas Android mobilās datorierīces lietotājam tas jau bijis ieslēgts pēc noklusējuma. Tiesa arī atzinusi, ka, ja lietotājs izslēdzis iestatījumu «Location History», Google nav informējis lietotāju, ka uzņēmums turpinās vākt personiski identificējamus datus par tā atrašanās vietu caur iestatījumu «Web&App Activity», ja iestatījums bijis ieslēgts.

Austrālijas Konkurences un patērētāju komisija, kas bija iesniegusi tiesā šo prasību pret Google, nosaukusi spriedumu par svarīgu uzvaru patērētājiem un norādījusi: «Mēs esam ārkārtīgi gandarīti ar to, kā beidzās šī lieta, kas [šajā jautājumā] ir pasaulē pirmā.»

Interneta lieluzņēmums savukārt norādījis, ka nepiekrīt tiesas spriedumam un šobrīd izskata savas iespējas, tostarp sprieduma pārsūdzēšanu, vēsta AP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas